Yeni dünyanın yeni parası ve sistemi!

Yeni dünyanın yeni parası ve sistemi! Metaverse sanal gerçeklik evreninde olan DECENTRALAND ‘ın para birimi hakkında detaylar haberimizde .

Yeni dünyanın yeni parası ve sistemi! Artırılmış gerçeklik  olarak tanımlandırılan Metaverse, paralel bir evren haline getiriliyor.  Metaverse, blockhain teknolojisi sayesinde sahip olunan herhangi bir sanal varlığı dijital evrende de sahiplenebilme olanağı tanıyor.

Decentraland Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlamaktadır. Sanal dünyada kullanıcıların gezinebilecekleri yerler bulunmakta. Üzerine inşa edebilecekleri ve para kazanabilecekleri araziler satın almaktadırlar.

Metaverse’de farklı boyutlar ve farklı temalara sahip bölgeler bulunuyor. ERC-721 non-fungible token ile temsil edilen toplamda 90 bin 601 ayrı LAND parseli bulunmakta. Bir LAND tam olarak 16m x 16m (256 metrekare) boyutunda. Özel koordinatları sayesinde Metaverse üzerindeki yerleri tespit edilebiliyor.

Decentraland iki ayrı token kullanmaktadır. Bunlar MANA ve LAND olarak bilinmektedir. MANA yaklaşık olarak 72 saatte fiyatını üçe katlamayı başardı. Benzersiz ERC-721 LAND token’larını satın almak için, ERC-20 standardında MANA token’larının yakılması gerekiyor. MANA token’lar, Decentraland piyasasında arazi satışları, avatar, giyilebilirlik , isim ve sanal varlık ödemeleri için kullanılabiliyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
2 Yorum
Eski Yorumlar
Yeni Yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster