Yatırımcıların dikkatine bu halka arz bugün talep topluyor

Halka arz onayı geçtiğimiz hafta SPK tarafından onaylanan Egepol Hatanesi talep toplama tarihleri belli oldu. Tüm detaylar…

İki (2) iş günü boyunca talep toplayacak olan Egepol Hastanesinin bugün ilK talep toplama günü

NASMED halka arz

EGEPOL HASTANESİ Hakkında;

Nisan 2009’da Egepol Hastanesi ile sağlık sektöründe yerini alan Egepol Sağlık Grubu, 2019 yılında Egepol Cerrahi Hastanesi’ni açmıştır ve 900 çalışanıyla sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir. Yetişkin Yoğun Bakım Üniteleri, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, Anjiyografi Ünitesi ve 225 yatak kapasitesine sahiptir.  Bilimsel gelişmelerin ödünsüz takipçisi, çağdaş teknoloji kullanımında öncü, modern ve temiz mekanlarda kaliteli, hızlı, güvenli, şevkatli, ekonomik ve tıp ahlakına sadık kalarak hastane sözcüğü ile özdeşleşmiş bir kuruluş olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Halka arz olacak paylar ne kadar?

25.000.000 Milyon Hisse Arz Edilecektir. İşlem Kodu (EGEPO)

Hisse adet fiyatı 5 TL’den halka arz olacaktır

Halka arz tarihi belli mi?

Halka Arz Edilecek Paylar için 2 (iki) iş günü boyunca talep toplanacaktır.

Halka arz yöntemi nasıl olacak?

Yöntem olarak tamamen eşit dağıtım yöntemi kullanılacak. 

Aracı kurum hangisi?

Halka arz satış, Tacirler Yatırım liderliğinde oluşturulacak konsorsiyum tarafından sabit fiyat ile talep toplama ve en iyi gayret aracılığı yöntemi ile gerçekleştirilecek

NASMED Hangi Kurumlardan Talep Toplayacak?

Tamamen eşit dağıtım olduğu için bütün kurumlardan talep edebilirsiniz.

NASMED talep toplama tarihleri;

25-26 Ağustos 2021 (Çarşamba, Perşembe) tarihlerinde talep toplayacaktır.

EGEPOL HASTANESİ Halka Arz Gelirinin Kullanılacağı Yerler;

  • Halka arz gelirinin %20-%30 arasında değişen tutarı, inşaatı büyük ölçüde tamamlanan Egepol International Hastanesi’nin tıbbi donanımının tamamlanması için kullanılacaktır. Söz konusu tıbbi donanım içinde Egepol International hastanesi için gerekli olan hasta yatakları, monitörler, yoğun bakım üniteleri gibi medikal cihazlar ve malzemeler dahil olacaktır.
  • Halka arz gelirinin %15 kadarı 2009 yılında kurulmuş olan Egepol Hastanesinin modernizasyonu için kullanılacaktır. Bu modernizasyon kapsamında poliklinik alanının genişletilmesi, hasta odalarının modernizasyonu ve yeniden mefruşatlandırılması ile binanın genel olarak elden geçmesine ilişkin olarak yapılacak yatırım harcamaları dahil edilecektir.
  • Halka arz gelirinin yaklaşık %20’si ise Nükleer Tıp, Radyasyon Onkolojisi, Tüp Bebek ve Onkoloji ünitelerinin oluşturulması için harcanacaktır.
  • Halka arz gelirinin yaklaşık %10’u; günümüz sağlık hizmetlerinin gereklerinden biri olan Evde Sağlık ve Online Sağlık Hizmetleri ile Egepol Mobil Sağlık Hizmetlerine ilişkin projelerin hayata geçirilmesi için kullanılacaktır. Bu şekilde temel sağlık hizmetlerinin hastaneye gelmeden, uzaktan da verilebilmesine imkan sağlayacak ve polikinlik hizmetlerini destekleyecek çözümlerin üretilmesi amaçlanmaktadır.
  • Halka arz gelirinin kalan kısmı ile de Sağlık Bakanlığı’nın planlanma ilkeleri nedeni ile ancak satın alma yoluyla ilave edilebilevek kadro, branş ve özellikli ünitelerin satın alınması fırsatlarının değerlendirmesi ve Şirket’in sağlık turizmi faaliyetlerine başlaması için gereken kaynağın sağlanması amaçlanmaktadır.

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

a) İhraççı tarafından verilen taahhüt:

İhraççı olarak Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. Şirket paylarını halka arz etmektedir.

Şirket 28/06/2021 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile halka arz edilen payların, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren 180 gün süreyle nakit artırım yoluyla bedelli sermaye artırımı yapılmayacağı, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde halka arza konu edilmeyeceği, bu doğrultuda bir karar alınmayacağı ve/veya Borsa Istanbul’a veya SPK’ya veya yurt dışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağna ve bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağına dair Sermaye Piyasası Kurulu’na beyan ve taahhütte bulunmuştur.

b) Ortaklar tarafından verilen taahhütler:

Şirket’in mevcut ortaklndan Nuri Nasır. Necip Nasir. Servet Nasır ve Aslan Nasir (“Taahhüt Veren Pay Sahipleri”) Şirket paylarının Borsa Istanbul’da işlem görmeye başladığı altı ay boyunca, halka arz edilen paylar dışında kalan Şirket paylarını, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu etmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar almayacağına ve/veya Borsa Istanbul’a veya SPK’ya veya yurt dışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunmayacağına ve bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapmayacağına dair beyan ve taahhüt vermiştir.

c) Sermaye piyasası mevzuatı kapsamında verilen tahhütler:

Şirket’in mevcut ortaklarından Nuri Nasır. Necip Nasir. Servet Nasır ve Aslan Nasir Sermaye Piyasası Kurulu’nun (“Kurul”) VII-128.1 sayılı Pay Tebliği’nin m.8/(1) hükmü çerçevesinde, Şirket paylarının Borsa Istanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren bir yıl boyunca maliki olduğu Şirket paylarını halka arz fiyatının altındaki bir fiyattan borsada satmayacağını, bu payların halka arz fiyatının altında borsada satılması sonucunu doğuracak şekilde herhangi bir işleme tabi tutmayacağını beyan ve taahhüt etmiştir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtr

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster