Türkiye’den kripto paraya 1 milyar dolarlık hacim!

Türkiye’den kripto paraya 1 milyar dolarlık hacim! Bitcoin ve altcoin’lerin yükseliş yaşamasıyla Türkiye’deki yatırımcıların ilgisi yeniden kripto para alanına kaydı .

Türkiye’den kripto paraya 1 milyar dolarlık hacim! Kripto para piyasasında, pek çok altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. 2.75 trilyon dolar ile rekor kırdı. Bitcoin kısa süreliğine 64.000 doların üzerine çıktı. Yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine neredeyse yüzde 5 kadar uzak kaldı. Şu anda 63.000 dolar civarında bulunuyor. Fiyat hareketleriyle birlikte Türkiye’deki yatırımcıların kripto alanına olan ilgisi de büyüyor. Tahminlere göre 4 milyon kişi, bu alana para akıtıyor.

Türkiye’de kripto yatırımı ile ilgili verileri paylaşan Anadolu Üniversitesi Doç. Dr. Cem Barlas Arslan, Türkiye’deki borsalardaki işlem hacminin 900 milyon dolar civarında olduğunu söyledi. Kullanıcılar Vebitcoin, Sistemcoin, Thodex skandalları sebebiyle pek çok borsaya mesafe koydu. Bazı yerli borsalar bu süreçte kapatıldı.

Şu anda 9 yerli kripto borsası olduğuna dikkat çeken Arslan, çoğu yatırımcının yabancı borsalarda da işlem yaptığına dikkat çekiyor. Ayrıca kripto piyasasında son zamanlarda özellikle taraftar tokenlar ve metaverse coin’lerinin ilgi çektiğini bildiriyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaş

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster