Türkiye Whatsapp’ı Boykot Ediyor

Türkiye Whatsapp ‘ın gizlilik sözleşmesi zorunluluğu üzerine boykot etmeye başladı. Whatsapp’ı silip diğer platformlara geçen kullanıcılar şikayetlerini paylaşıyorlar.

Neler olmuştu?

Son yayınlanan Whatsapp gizlilik bildirisi kullanıcıları rahatsız etti. Bildiriye göre WhatsApp uygulamasındaki, kullanıcıların verileri mesajlaşma uygulamasının sahibi Facebook ile paylaşılacak.
Detaylar için tıklayınız.

Facebook ,WhatsApp uygulamasını 19 Milyar dolara satın aldığında mesajlaşma uygulamasının kullanıcı verilerinin gizli kalacağına taahhüt etmişti. Ancak 2021 yılında WhatsApp, Facebook ile verilerinin paylaşması haberinden sonra Facebook 2016 yılında belirtmiş olduğu taahhüt kullanıcılar “U” dönüşü olarak karşıladı.

Sonrasında ise Türkiye’deki kullanıcıları daha da rahatsız eden bir bilgi daha paylaşıldı. “Zorunlu Güncelleme” AB ülkelerinde kullanıcıları etkilemeyecek!
Türkiye’deki kullanıcıları zorunlu bıraktıklarını alenen belirten Whatsapp ‘a boykot böylece başlamış oldu.
Detaylar için tıklayınız.

whatsapp siliyoruz tweetleri

Bugün Twitter’ın trendlerinde 4. sırada WhatsAppSiliyoruz başlığı yer aldı. Geçtiğimiz günlerde ise benzer manzaraları gördük.

Whatsapp’ı silen kullanıcılar Telegram platformuna kayarken diğer platformlarda yarışa dahil oluyor. Bu yarışa dahil olanlar arasında Turkcell BİP özel reklam vererek 100 bin kişinin bir anda BİP platformuna dahil olduğu görülüyor.

Sosyal medyadaki çalkalanmanın üzerine kullanıcılar Whatsapp hakkında bir açıklama bekliyorlar.

ParaAjansı(PA) Anıl Adalıer

Etiketler:
0 0 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster