Tiktok’a Hintli rakip mi geliyor?

Hint kısa video paylaşım platformu Chingari, kendi blok zinciri ağını ve sosyal jetonunu başlatmaya hazırlanıyor. Tiktok’a Hintli rakip mi geliyor?

Tiktok’a Hintli rakip mi geliyor?

Firma Cuma günü yaptığı açıklamada, kendi ana ağını başlatmak ve Solana merkezli bir token satışı gerçekleştirmek için 19 milyon dolarlık finansman turunu tamamladığını duyurdu.

Chingari’nin kurucu ortağı ve CEO’su Sumit Ghosh, token satışının 2 Kasım’da planlandığını, ana ağ lansmanı ve uygulama entegrasyonunun o ayın sonuna kadar yayınlanmasının beklendiğini söyledi.

Ghosh’a göre, Chingari’nin blok zinciri platformu, kullanıcıların içerik oluşturmak veya izlemek için token almalarına izin verecek. “Axie Infinity’nin oyun için yaptığını, sosyal medya için yapmak istiyoruz” dedi.

Yönetici, “Birçok insanın bir sosyal platforma katılarak az miktarda para kazanabileceği ve kendilerini yükseltebileceği fikri çok güçlü ve Chingari bu vizyonu mümkün kılmak istiyor” dedi.

Hindistan bu yılın başlarında TikTok’u yasakladığından beri, Chingari de dahil olmak üzere bir dizi firma, alt kıtadaki kısa video paylaşım uygulamaları için boşluğu doldurmaya çalıştı. Yasağı takiben Chingari, kullanıcı tabanının altı ayda 100.000’den 50 milyona çıktığını iddia ediyor.

Çin sosyal medya devi TikTok, Eylül ayı sonlarında, yenilmez token endüstrisine ilk adımını duyururken, sosyal medya firmaları giderek daha fazla kripto endüstrisine giriyor. Daha önce Twitter, kullanıcılarının  Bitcoin ( BTC ) gibi kripto para birimleri kullanarak birbirlerine bahşiş vermelerini sağlıyordu . (cointelegraph)

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster