Tesla hisseleri Musk tweetleriyle düştü

Tesla Inc’in (TSLA.O) hissesi, yatırımcıların CEO Elon Musk’ın son zamanlardaki toplam 6,9 milyar dolarlık hisse satışlarına ve en son tweet’lerine tepki vermesiyle Pazartesi günü büyük satış yedi.

Tesla hissesi yaklaşık %2 düşüşle 1.013,39 $ seviyesinde kapandı ve şirketin piyasa değeri, Musk’ın geçen hafta hisse satmaya başlamasından bu yana yaklaşık 207 milyar $ düştü.

Hisse senedindeki son düşüş  , ABD senatörünün zenginlerin vergilerinde “adil paylarını” ödemesini talep etmesinin ardından Pazar günü Twitter’da ,dünyanın en zengin insanı olan Musk ile Bernie Sanders arasında çıkan bir anlaşmazlığın ardından geldi. 

Pazartesi günkü seansta Tesla, 978.60 $ gibi düşük bir seviyede işlem gördü ve borsa değerini dört seansta ikinci kez gün içi bazında 1 trilyon $’ın altına itti. Tesla, ilk olarak geçen ayın sonlarında 1 trilyon dolara ulaştı. 

Hisse senedi araştırma firması Kalkine Group’un CEO’su Kunal Sawhney, “Tesla hisseleri geçen hafta bir Twitter anketine dayanarak satıştan sonra düşüyor. Ve Musk’ın Pazar günü üst düzey bir politikacıyla alay eden tweet’i önümüzdeki haftalarda hisse üzerinde baskı yaratabilir” dedi.

Elon Musk, milyarlarca dolar değerindeki hisseleri devreden çıkararak muhtemelen yaklaşık 15 milyar dolarlık bir vergi faturası ödeyecek.

Musk, bu fikri bir Twitter anketinde dile getirdikten sonra geçen hafta 6.36 milyon adet Tesla hissesi sattı . Elektrikli araç üreticisindeki hisselerinin %10’unu satma taahhüdünü yerine getirmek için yaklaşık 10 milyon daha fazla satması gerekecek.

Elektrikli araç üreticileri için Wall Street’teki heyecanı körükleyen Tesla hissesi son 12 ayda %140’tan fazla prim yaptı. Son satış, hisse senedini Ekim ayının sonundan bu yana en düşük seviyelerine çekti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster