1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

SPK’dan red yedi tabanlar peş peşe geldi 3 günde %25 eridi!

SPK’dan red yedi tabanlar peş peşe geldi 3 günde %25 eridi!

Pazar değişiklik başvurusu SPK’dan red yedi hissede tabanlar peş peşe geldi Hisse 3 günde %25 eridi Senkron Güvenlik #SNKRN hissesinde neler oluyor? Hissede yaşanan negatif dalga ne zaman biter? Yatırımcılar şaşkın…

SPK’dan red yedi tabanlar peş peşe geldi 3 günde %25 eridi! Pazar değişikliği için borç ödemesi yapması gereken şirket hisseleri yüklü satış yedi.

Senkron Güvenlik #SNKRN hisselerinde son günlerde yaşanan hareketlilik dikkat çekici. Hafta başında pazar değişiklik başvurusu reddedilen hissede tabanlar peş peşe geldi.

Şirket SPK ret kararı sonrası açıklama yapmıştı

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından 21.06.2022 tarihinde şirket merkezimizde yapılmış olan toplantıda; şirketimiz Senkron Siber Güvenlik Yazılım ve Bilişim Çözümleri A.Ş’nin 28.03.2022 tarihli yakın izleme pazarında işlem gören şirket paylarının Alt Pazar’a geçişi için yaptığı başvuruya cevap olarak; Borsa İstanbul A.Ş Kotasyon Direktörlüğü tarafından 20.06.2022 tarihli ve E-18454353-100.06 (100.06)-9548 sayılı şirketimize gönderilen yazıda “Vadesi geçmiş kamu ve finansal borçları bulunması sebebiyle Kotasyon Yönergesi’nin 36/1. maddesi kapsamında YİP’e alınma gerekçelerinin henüz tümüyle ortadan kalkmadığı ve 8/1-c maddesindeki koşulun sağlanamadığı dikkate alınarak, tarafımıza ulaşan şirketimiz paylarının Yakın İzleme Pazarı’nda işlem görmeye devam etmesi kararı detaylıca görüşülmüştür.

Pazar değişikliğimize engel olabilecek vadesi geçmiş borçlar, Yönetim Kurulumuz tarafından etraflıca incelenmiş, yeni mali yönetim şeklinin uygulamaya alınması ve var olan alacaklarımızın tahsilatlarının öne çekilmesine takiben şirket alacaklarının, borçları çok rahatlıkla ödeyebileceği sonucuna ulaşılmıştır. Bu amaçla bugünden itibaren 15.08.2022 tarihine kadar öngörülen süreçte borçlar nakdi olarak ödenerek Pazar değişikliği şartları sağlanacak ve akabinde gecikmeksizin başvurumuz yeniden yapılacaktır.

SPK'dan red yedi tabanlar peş peşe geldi 3 günde %25 eridi! 1

Başvurumuzun cevap yazısında bahsi geçen kamu ve finansal borçlarımızın durumunu ve akıbetini özetleyecek olursak;

Şirketimiz 28.03.2022 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş Kotasyon Direktörlüğü’ne başvuru yapılması esnasında, bahse konu kamu borçlarımızdan vergi yapılandırmasıyla ilgili Zincirlikuyu Vergi Dairesi yapılandırmasını tamamlanmıştır. Şişli Vergi Dairesi’nin yapılandırılma onayında ise elimizde olmayan bürokratik nedenler sürecin uzamasına sebep olmuştur.

Diğer finansal borçlarla ilgili; yapılandırılan banka borçlarının bir kısmı ödenmiştir, geciken taksitleri de ödenerek telafisi yapılacaktır. Ticari borçlar tarafında ise bugüne kadar evraka bağlı borçlar ödenip kapatılmıştır. Sırada var olan açık hesap cari borçlarının ödemeleri de yapılacak ve bu konu da tamamlanmış olacaktır.

Şirketimiz yeni yatırım ve girişimlerini sürdürmekte, yeni iş ilişkileri kurarak müşteri portföyüne savunma sanayi şirketlerini de dahil etmekte, diğer bir deyişle istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdürmekte, faaliyetlerine hızlı bir ivmeyle devam etmektedir.

Red kararı sonrası şirket ilave yaptı

Borsa İstanbul tarafından 20/06/2022 tarihinde Pazar geçişi başvurumuzla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamaya  istinaden şirketimiz tarafından 21.06.2022 tarihinde özel durum açıklaması olarak bildirimi yapılan Yönetim Kurulu kararında şirket borçlarının 15/08/2022 tarihine kadar ödenerek akabinde gecikmeksizin pazar değişikliği için tekrar başvuru yapacağımız  belirtilmiş, ancak 22.06.2022 tarihinde Borsa İstanbul tarafından şirketimize iletilen yazıda belirtildiği şekli ile Kotasyon Yönergesi’nin 36/4. maddesinde, kabul edilmeyen pazar değişikliği başvurularında karar tarihinden itibaren 1 yıl geçmeden yeniden başvuru yapılamayacağı hükmü yer almakta olduğundan,söz konusu hüküm kapsamında pazar değişikliği için en erken 20/06/2023 tarihinden itibaren başvuru yapılabileceği tarafımıza bildirilmiştir.Pazar değişikliği için Kotasyon Yönergesi’nde belirtilen şartlar dahilinde 20/06/2023 tarihinden itibaren yeniden başvuru yapılacaktır.

Red sonrası hissede tabanlar peş peşe geldi!

SPK’dan red yedi

30 TL üstünde bulunan şirket hisseleri haber sonrası 24 TL’ye kadar geriledi. 3 taban peş peşe gelen hissede düşüş devam ediyor.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
SPK’dan red yedi

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz. SPK’dan red yedi SPK’dan red yedi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap