1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

SPK onay verdi! %100 sermaye artırımı geldi!

SPK onay verdi! %100 sermaye artırımı geldi!

Borsa İstanbul’da işlem gören hisselerden Özak Gayrimenkul bedelsiz sermaye artırımı SPK tarafından onaylandı. Sermaye artırımı yapacak olan Özak Gayrimenkul %100 oranında bedelsiz pay dağıtacak. Sermaye artırım oranın ne kadar? Bedelsiz ne zaman başlayacak? Hisse detayları neler? Tüm detayları ile… Bedelsiz sermaye artırımı onay aldı

Bedelsiz sermaye artırımı onay aldı

Bedelsiz Sermaye artırımı nedir?

Bedelsiz sermaye artırımı, şirketlerin kendi iç kaynaklarını kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından herhangi bir bedel istemeden hisse senedi dağıttıkları bir sermaye artırımıdır. Bu sermaye artırımı şirketler için finansman sağlamaz fakat bazı sebepler şirketleri bedelsiz sermaye artırımı yapmaya teşvik eder. Örneğin, duran varlık karlarından elde edilen sermaye artırımlarıyla şirket vergi avantajına sahip olabilir veya enflasyon nedeniyle şirket sermayesi kritik bir seviyeye gerilediyse sermayeyi ayaklandırmak adına bedelsiz sermaye artırımı uygulanabilir.

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Sektör:  Gayrimenkul Yat. Ort.

Faaliyet Alanı:  Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemeleriyle belirlenmiş usul ve esaslar çerçevesinde, gayrimenkuller, gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçları, gayrimenkul projeleri, gayrimenkule dayalı haklar, sermaye piyasası araçları ve Kurul’ca belirlenecek diğer varlık ve haklardan oluşan portföyü işletmek amacıyla paylarını ihraç etmek üzere kurulan, belirli projeleri gerçekleştirmek üzere adi ortaklık kurabilen ve Sermaye Piyasası Kanunu’nun 48’inci maddesinde siniri çizilen faaliyetler çerçevesinde olmak kaydı ile Kurul’un Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği’nde izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen bir sermaye piyasası kurumudur.

Pazar:  Yıldız Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUMAL, XGMYO, XTUMY, XYLDZ, XKTUM, XK100

Kayıtlı Sermaye:  1.000.000.000

Ödenmiş Sermaye:  364.000.000

Halka Arz Tarihi:  08.02.2012

Halka Açıklık Oranı (%):  25

Kap’a yapılan bildirimde;

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

spk onay verdi! %100 sermaye artırımı geldi! 1
spk onay verdi! %100 sermaye artırımı geldi! 2
Tadil Edilecek Ana Sözleşme Madde No8.Madde
Ana Sözleşmenin Sermaye Maddesinin Tadiline İlişkin SPK Başvuru Tarihi17.03.2022
Ana Sözleşmenin Sermaye Maddesinin Tadiline İlişkin SPK Başvuru SonucuONAY
Ana Sözleşmenin Sermaye Maddesinin Tadiline İlişkin SPK Onay Tarihi14.04.2022
SPK Başvuru Tarihi17.03.2022
SPK Başvuru SonucuOnay
SPK Onay Tarihi14.04.2022
Artırılan Sermayeyi Temsil Eden Payların NiteliğiKaydi Pay
Ödeme Tarihi29.04.2022 * Sermaye artırımı varsa yeni payların, payları Borsa‘da işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına gireceği, sermaye azaltımı varsa hesaplarından çıkacağı tarih.
Kayıt Tarihi28.04.2022 * Borsada işlem gören tipteki payların hak sahiplerinin belirlendiği tarih.
Sermaye Tescil Tarihi20.04.2022

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap