SON DAKİKA: El Salvador başkanı Bitcoin şehri için alımlara devam ediyor.

SON DAKİKA: El Salvador başkanı Bitcoin şehri için alımlara devam ediyor. El Salvador’da Devlet Başkanı Bukele  kurmak istediği Bitcoin (BTC) şehri için düşüşte alımlara devam ediyor.

En yüksek hacimli kripto para birimi Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul eden tek ülke olan El Salvador, Bitcoin şehri kurmaya karar verdi. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele yaptığı açıklamada, gelir, mülk ve sermaye kazancı vergilerinden muaf olacak bir Bitcoin şehri inşa edeceklerini söylemişti.

Yanardağdaki jeotermal enerjiyle Bitcoin madenciliğinin yapılacağı ve şehrin tüm elektriğinin yanardağdan karşılanacağı bu proje, birkaç sokaktan oluşan temsili bir şehir de olmayacak. Bukele, açıklamasında şehrin konutlar, ticari alanlar, restoranlar, havaalanı, liman ve demiryolu gibi hizmetlere sahip tam bir metropol olmasını amaçladıklarını açıkladı. Bir çember şeklinde olacak olan şehir, merkezinde devasa bir Bitcoin sembolüne ev sahipliği yapan bir plazaya yer verecek.

Gelir vergisinin olmayacağı açıklanan şehirde yaşayanlardan sadece katma değer vergisi (KDV) alınacak. Başkan Bukele’nin verdiği detaylara göre projenin maliyeti yaklaşık olarak 300 bin BTC’yi bulacak.

Bu sabahki sert düşüşte Bukule 48.670 $ oratalama fiyat ile 150 adet Bitcoin (BTC) alımı daha yaptı. Daha önce de 400, 150 ,100 ve 420 adet Bitcoin aldıklarını açıklayan Bukele 150 adet daha alım yaptı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaş

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster