1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Şok şirketinden şok temettü kararı!

Şok şirketinden şok temettü kararı!

Şok Marketler şirketi kamuoyuna temettü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Genel Kurul Onayına sunuluna temettü kararı ne? Şirket temettü dağıtacak mı? Şok şirketinden şok temettü kararı!

Şok şirketinden şok temettü kararı!

ŞOK MARKETLER TİCARET A.Ş.SOKM

Şok Marketler şirketi 2021 yılında yasal kayıtlara göre 479 milyon TL kar etmesine rağmen yatırımcısınba temettü dağıtılmayacağı bildirildi.

şok şirketinden şok temettü kararı! 1
şok şirketinden şok temettü kararı! 2

Yönetim Kurulu, kâr dağıtımı ile ilgili olarak, Şirketimin mali yapısını daha da güçlendirmek amacıyla 2021 yılı faaliyet dönemi için kar dağıtımı yapılmaması hususunun Şirket Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar vermiştir.

şok şirketinden şok temettü kararı! 3
şok şirketinden şok temettü kararı! 4
bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

rekor temettü genel kurul’da onaylandı pay başına net 11.7 tl!
yeni halka arz

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bunları borsaya koymayacaksın hem milleti soyuyorlar.hem borsada çukka yapıyorlar.Allah hakkımızı alır inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.