1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Şok Marketler, yılın ilk çeyreğinde yüzde 60 büyüdü, istihdamı 40 bine ulaştı

Şok Marketler, yılın ilk çeyreğinde yüzde 60 büyüdü, istihdamı 40 bine ulaştı

Şok Marketler, 2022 yılının ilk çeyreğinde yüzde 60 büyüme oranı, 40 bine varan istihdamı ve yatırımlarıyla Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

Şok Marketler tarafından yapılan açıklamaya göre, Şok Marketler, 2022 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı.

2022 yılının ilk çeyreğinde 40 bine varan istihdamı ve yatırımlarıyla ekonomiye katkı sağlamaya devam eden şirketin cirosu, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60 artarak 10,2 milyar TL oldu.

Yılın ilk üç ayında yeni açılışlarla mağaza sayısını 9 binin üzerine çıkaran Şok Marketler’in online alışveriş uygulaması Cepte ŞOK yatırımları da artarak devam etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şok Marketler CEO’su Uğur Demirel, kaliteli ürünleri mümkün olan en uygun fiyatlarla müşterilerine sunmaya devam ettiklerini belirterek, “2022 yılının ilk çeyreğinde de mağaza, depo ve Cepte Şok yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürdük. Türkiye’nin her yerinden binlerce çiftçi, küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından üretilen kaliteli ürünleri müşterilerimize en uygun fiyatlarla ulaştırırken; enflasyonla mücadeleye de önemli katkıda bulunuyoruz. Hem hanelere hem de ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyoruz. Artan talebi karşılayabilmek ve teslimatları zamanında gerçekleştirebilmek için son iki yılda Cepte Şok’a yaklaşık 60 milyon TL yatırım yaptık. Bu yatırımımızla 1.300 kişiye de ilave istihdam sağladık. Daha iyi bir alışveriş deneyimi sunma hedefimiz doğrultusunda e-ticaret ve dijitalleşme alanında yeniliklerimiz hız kesmeden devam edecek.” ifadelerini kullandı.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap