Şişecam’da genel müdür değişikliği

Şişecam’da Ahmet Kırman’ın genel müdürlük görevini mali işler başkanı M. Görkem Elverici’ye bırakacağı duyuruldu

Şişecam, Genel Müdürü Ahmet Kırman’ın 30 Haziran itibarıyla Kamuyu Aydınlatma Platformunda görevinden ayrılacağını duyurdu.

Kırman’ın yerine 1 Temmuz tarihinden geçerli olmak üzere Mustafa Görkem Elverici, Şişecam Genel Müdürü olarak atandı.

Ahmet Kırman, Olağan Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirildi.

Yapılan KAP bildirisinde ise aşağıdaki ifadelere yer verildi;

Şirketimizin 30 Mart 2021 tarihinde yapılan 2020 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı sonrasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilen Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet Kırman’ın 30 Haziran 2021 tarihi itibariyle Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Genel Müdür görevinden ayrılacak olması nedeniyle Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Mali İşler Başkanlığı görevini sürdürmekte olan Mustafa Görkem Elverici’nin 01 Temmuz 2021 tarihinden geçerli olmak üzere Genel Müdür olarak görevlendirilmiştir.

Mustafa Görkem Elverici kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Görkem Elverici, 1998 yılında Bilkent Üniversitesi MBA programından yüksek lisans derecesini aldı. 2015 yılında Harvard Business School Advanced Management programını tamamlayan Elverici, 1998 yılında Türkiye İş Bankası’nda çalışmaya başlayan Elverici, sırasıyla, HSBC, Deloitte Danışmanlık ve Accenture Danışmanlık şirketlerinde orta ve üst kademe yönetici olarak görev aldı. Şişecam Topluluğu’na 1 Mart 2013 tarihinde Düzcam Grubu Mali İşler Direktörü olarak katılan Elverici, Mayıs 2014 tarihinden bu yana Şişecam Topluluğu Mali İşler Başkanı olarak görevini sürdürüyordu.

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster