Shiba(SHIB) düşmeye devam ederken dolandırıcılık haberleri

Meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), Ekim ayının sonundaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana üç hafta içinde piyasa değerinin %50’sinden fazlasını kaybetti.

SHIB’nin fiyatı , tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00008854’ten neredeyse %55’lik bir düzeltme yaptıktan sonra 19 Kasım’da 0.00004251 $’a kadar düştü. Fiyatı Cuma günü kayıplarının küçük bir kısmını geri aldı, ancak daha zayıf işlem hacimleri nedeniyle hareket kararsız görünüyordu – yani, çok az trader toparlanma eğilimini destekledi

SHIB keyifsiz seyrine devam ederken ,çevrimiçi dolandırıcılık haberleri yatırımcıları şaşırttı.

Proaktif dolandırıcılık uyarısı , Shiba Inu topluluğundan şüphelenmeyen kurbanları kandırmak için kullanılan çeşitli yöntemleri detaylandıran bir tweet şeklinde geldi .

Uyarıda ayrıca, “Tüm sosyal medyada sahte bir Shiba Telegram grubu paylaşılıyor. Dolandırıcılar resmi hesapları taklit eder ve sahte kullanıcılar oluşturur. Bu dolandırıcılar genel gönderilere yanıt veriyor.”

Shiba Inu, hevesli kripto milyonerleri ve milyarderleri kendine çekerken , kötü aktörler, Twitter ve Telegram gibi sosyal medya platformlarında tedbirsiz yatırımcıları hedef alan çabaları hızlandırdı. Potansiyel kurbanlarla iletişim kurmak için kullanılan yaygın yöntemlerden bazıları, resmi hesapları taklit etmek ve #shib #shibarmy #leash #shibaswap ve #bone gibi hashtag’leri hedeflemektir.

Ayrıca, Shiba Inu’nun dolandırıcılık uyarısı, topluluğun airdroplar, bonuslar, eşantiyonlar veya hediyeler dahil herhangi bir promosyon teklif etmediğini vurguladı. Genel bir kural olarak, yatırımcıların cüzdan anahtarlarını, kimlik bilgilerini paylaşmaktan veya sahte sosyal medya hesaplarına katılmaktan ve takip etmekten kaçınmaları hatırlatıldı.

SHIBA teknik analizi ve yorumu:

#ShibaCoin Günlük grafikte tam harekete başlayamadı. 51 üstü kapanışlar düşen trendi kırdırır ve olumlu olabilir. Bollinger bantları daralmaya başlamış. Sanki bir hareket için güç depoluyor olabilir. #SHIB #SHIBARMY

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster