Sanal gerçeklik dünyası patlamaya başlarken satın almanız gereken 3 Metaverse kripto!

Sanal gerçeklik dünyası patlamaya başlarken satın almanız gereken 3 Metaverse kripto! Metaverse dünyasında kurulan şehirlerin kendi paraları var!

Sanal gerçeklik dünyası patlamaya başlarken satın almanız gereken 3 Metaverse kripto! Facebook ‘un adını META olarak değiştirmesinin ardından artık internet yerine Metaverse terimi kullanılmaya başlandı. Metaverse insanların izlemekle kalmayıp ,içine girip bir parçası olabilecekleri bir sanal alem haline geldi.

Bu sanal alemde ,gerçek hayatta sahip olduğumuz herşey var. Sanal şehirlerde hayat devam ediyor ve ticari hayat ta oldukça canlı. Decentraland şehrinde arazi satışları son hızla devam ediyor ve dünyanın en ünlü markaları showroomlar ve bayilikler açıyor.

Bitcoin’in tarihi zirvesi olan 69000 den inmeye başlamasının ardından altcoinlere olan ilgi arttı. Bazı altcoinler düşen piyasaya rağmen oldukça güzel performans göstererek dikkatleri üzerine çekti. Bu altcoinler arasında sanal şehirlerin resmi paraları olan kriptolar da sayılabilir. Sanal şehirlerde canlanan ticari hayat . bu şehirlerin kriptolarının adının da daha çok anılmasına sebep oldu. İşte bu altcoinler arasından sizin için seçtiklerimiz.

Decentralated (MANA) 

Decentraland (MANA) kriptoparalar projesi içinde en popüler ve uzun ayakta kalan metaverse projelerinden biridir. Projenin tamamen şeffaf ve adil yönetimini sürdürmek için, VR sosyal yönünü blok zincir teknolojisiyle birleştiren bir VR sosyal platformudur. Platformda , yalnızca dijital platformun sınırları içinde değil, aynı zamanda kullanıcı tabanı için gerçek gelir sağlayan gerçek dünyaya geçiş yapan kendi ekonomisini yaratan MANA adlı kendi para birimine sahipler.

Kullanıcılar, istedikleri kişi olabilecekleri, kumarhaneler, dünyanın diğer bölgeleri gibi sanal yerlere gidebilecekleri ve hatta diğer kullanıcılarla VR oyunları oynayabilecekleri kendi avatarlarını oluşturabilirler. 

Platform içerisinde kullanıcılar, müzayedeler için tahsis edilen arazi alım satımı gibi popüler yollardan biri ile platformu kullanarak gerçek para kazanabilirler. Bunun yanı sıra, kullanıcılar Decentraland’ın dijital pazar yeri MANA’da ürünlerin NFT’lerini alıp satabilir.

Sandbox (SAND)

Sandbox kullanıcıların arazi ve gayrimenkul satın alıp satabilecekleri sanal bir şehirdir. Bu açıdan Decentraland e benzer. Ayrıca, kullanıcılara başkalarıyla sosyal olarak etkileşim kurma ve sanal dünyanın keyfini birlikte çıkarma fırsatı verir. 

Sandbox, Snoop Dogg ve Deadmau5 gibi müzik endüstrisindeki önemli isimler gibi kullanıcı etkileşimlerinin artmasını teşvik eden etkileyici bir ortaklar/sponsorlar listesine sahiptir. Ayrıca The Walking Dead gibi oyunlarının reklamını yapan iyi bilinen şovları da var.

Decentraland (MANA) ile karşılaştırıldığında, The Sandbox’ın piyasa değeri, MANA’nın 5 milyar $’lık piyasa değerine göre %50’nin (2,3 milyar $) altındadır ve bu, projelerini geliştirirken gelecekteki büyüme için çok fazla potansiyele sahip olduğunu ve yaşına uygun olgunlaştığını gösterir.

Jedstar deco ve GameFi

Üçüncüsü, Decentraland ve The Sandbox’a kıyasla büyüme potansiyeli en yüksek proje olarak seçtiğimiz çok daha yeni bir kripto para projesi.

JEDSTAR , kripto para birimi ile (USD/GBP) finans sektörleri arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan bir DeFi (Merkezi Olmayan Finans) ve GameFi (Oyun Finansmanı) projesidir. 

Yaklaşan CCG’lerinde (Koleksiyonlu Kart Oyunu), Metaverse MMORPG’lerinde (Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Oynama Oyunu) ve ayrıca oyun içi NFT pazarlarında ve Skill ile en son ortaklıklarında kullanılacak yeni bir belirteçleri KRED var. Dünyanın ilk CAAS (Hizmet Olarak Para Birimi) modeline sahip olacak oyun. Bu CAAS, fiyat’ı kriptoya dönüştürmenin olağan döngülerinden atlamak zorunda kalmadan kripto para birimlerinin çok daha fazla benimsenmesine izin verecektir. Normal oyun platformu kullanıcılarının normalde günlük yaşamda kullanacakları düzenli ödeme yöntemlerini kullanarak KRED’i kolayca alıp satmalarını sağlayacak olan STARDOME adlı girişimde KRED’i uyguluyorlar. 

JEDSTAR kısa süre önce Chainlink, FRAG oyunları, Remote Control Productions ve Skill Gaming ile etkileyici başlangıç ​​ortaklıklarını duyurdu. 

JEDSTAR ekibi, kripto para biriminin benimseneceğini ve şu anda kripto para birimleri kullanan dünyanın yalnızca yaklaşık %4’ünün geri kalan %96’ya nasıl ulaşılacağı konusunda bir sorun olduğunu fark etti. Oyun, dünya nüfusunun yaklaşık %40’ını oluşturan bir endüstridir ve bunların çoğu zaten oyun içi para birimlerini kullanmaya alışıktır. Tek sorun, bu para birimlerini kullanan şirketlerin bir para biriminden diğerine hareket etmemesi ve normal fiyat para birimine geri çevrilememesidir. JEDSTAR, Skill Gaming platformu için temel belirteç olarak gerçek bir kripto para birimini kullanarak bu boşluğu kolayca kapatma fırsatı olduğunu fark etti. Bu, hem kriptonun toplu olarak benimsenmesine hem de kripto para birimlerini anlama ve kullanma engellerini aşma konusunda endişelenmesine gerek kalmayacak oyuncular için kullanım kolaylığı sağlar. 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
1 Yorum
Eski Yorumlar
Yeni Yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster