1. Ana Sayfa
  2. Genel

Rusya’ya daha fazla yaptırımlar masada

Rusya’ya daha fazla yaptırımlar masada

AB Komisyonu’nun dış politikadan sorumlu ismi Josep Borrell, Rusya’ya yeni yaptırım seçeneklerinin masada olduğunu belirtti.

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB’nin Rusya’ya daha fazla yaptırım uygulamasının bir seçenek olduğunu söyledi.

Lüksemburg’da düzenlenen AB dışişleri toplantısı öncesi gazetecilerin Rusya’ya petrol ambargosuna yönelik sorularını yanıtlayan Borrell, “Yaptırımlar her zaman masada. Dışişleri bakanları hangi adımların atılacağını tartışacaklar” dedi.

İrlanda Dışişleri Bakanı Simon Coveney de yaptığı açıklamada, AB Komisyonu’nun Rusya’ya olası yeni yaptırım paketinin parçası olarak petrol ambargosunun detayları üzerinde çalıştığını, ancak karar verilmiş bir şey olmadığını ifade etti.

Coveney, AB’nin 27 üyesinin petrol ambarfosu konusunda anlaşmaya varalibeleceklerini umduğunu belirtmekle birlikte detay vermedi.

Borrell, önümüzdeki günlerde Ukrayna’nın Donbas bölgesinde çatışmaların artmasını beklediklerini de vurguladı.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap