1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Bu şirketten rekor iş anlaşması geldi! Hisse tavana mı gidiyor?

Bu şirketten rekor iş anlaşması geldi! Hisse tavana mı gidiyor?

Bu şirketten rekor iş anlaşması geldi! Hisse tavana mı gidiyor? Şirket KAP’a yaptığı açıklama ile milyonluk iş anlaşmasını duyurdu. Yapılan açıklamanın ardından hisse tavana mı gidiyor? Yünsa’dan rekor iş anlaşması geldi. Tüm detaylar ve daha fazlası haberimizde…

Yünsa’dan rekor iş anlaşması geldi! Hisse tavana mı gidiyor?

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamanın detayları;

rekor iş anlaşması

Şirketimizin 24 Ocak 2022 tarihli Yönetim Kurulu kararına istinaden başlatılan planlı yatırım çalışmaları sonucu dokuma tezgahı kapasite artırımı ve modernizasyon yatırımı için üretici firma ile anlaşma sağlanmıştır.

Airjet ve rapierli dokuma tezgahları yatırımımız ile enerji tasarrufunda ve çalışan verimliliğinde artış, teknik firede düşüş, birim zamanda alınan çıktı miktarının ve üretim kapasitesinin artışı ve bunlara bağlı olarak birim maliyetlerde azalış beklenmektedir.

2022 yılı Aralık ayında kurulumu tamamlanması planlanan makine yatırımımıza ilişkin detayları kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız. 

Yünsa Hisse

rekor iş anlaşması

Açıklamanın ardından hisse %6,26 artışla 34,96 TL’den işlem görüyor. Hissenin tavana gidip gitmeyeceği ise merak konusu…

Yünsa hakkında

Üst kalite erkek giyim yünlü dokuma kumaşı üreterek faaliyete başlayan Yünsa, 1998 yılında portföyüne kadın giyimi de dahil etmiştir.

Elliden fazla ülkeye ihracat yapan Yünsa, Almanya’da en büyük pazara sahip olmakla birlikte uluslararası büyük moda markalarının kumaş tedarikçisidir. Yüksek ihracat gücü ile Türk ekonomisine katkı sağlarken, üst segment ve yenilikçi ürünleri ile Türkiye’yi uluslararası alanda başarıları ile temsil eden milli markaların başında gelmektedir. Avrupa’nın en büyük entegre dokuma kumaş üretici olarak, yıllık 4.500 ton kamgarn iplik üretme ve 10 milyon metre kumaş dokuma kapasitesine sahiptir.

Yünsa’nın ürün portföyünün büyük bir bölümünü %100 yünlü kumaşlar oluştururken; kaşmir, ipek, viskon…vb. karışımlı yünlü kumaş üretimi de zengin ürün yelpazesinde bulunmaktadır. Yeni nesil teknolojiler ile geliştirilen bu kumaşların su itici, UV korumalı, kendi kendini temizleyen ve doğal gerdirme gibi özellikleri bulunmaktadır. Marks&Spencer, Next ve Interwoollabs labaratuvar akreditasyonlarına da sahiptir.

24 Ekim 2019 tarihinde Rekabet Kurulu tarafından yapılan satış onayı ile, Yünsa Hisseleri Mustafa Sürmegöz ve Ziraat Katılım Ortaklığı olan Sürmegöz Tekstil Yatırım tarafından Sabancı Holding’ten satın alınmış; 03.03.2022 tarihi itibariyle Ziraat Katılım’ın Sürmegöz Tekstil’de sahip olduğu payların tamamı Mustafa Sürmegöz tarafından devralınmıştır. Kalan hisseler halka açık olarak Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
rekor iş anlaşması

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz Gittigidiyor kapanıyor

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap