1. Ana Sayfa
  2. Genel

Piyasa değeri 1.5 Trilyon Dolar altına indi!

Piyasa değeri 1.5 Trilyon Dolar altına indi!

Kripto para piyasasının 1.5 yıl sonra piyasa değeri 1.5 Trilyon Dolar altına indi! Yaşanan bu panik havası kripto para piyasalarınıda etkiledi.

Piyasa değeri 1.5 Trilyon Dolar altına indi!

ABD’de enflasyonun 41 yılın zirvesine çıkmasının ardından menkul kıymet ve değerli metal piyasalarında görülen aşağı hareketin kriptopara piyasasına da yansıması kriptoparaların toplam piyasa değerinin 1 trilyon doların altına inmesine yol açtı.

CoinMarketCap verilerine göre kriptoparaların toplam piyasa değeri Ocak 2021’den bu yana ilk kez 1 trilyon doların altına inerek 926 milyar dolara geriledi. Fiyatı 18 ayın en düşük seviyesi olan 24 bin doların altını gören Bitcoin’in piyasa değeri şu sıralarda 460 milyon 230 bin dolar düzeyinde. Ethereum’un piyasa değerini 148,92 milyon dolar ve Tether’in piyasa değerini 72,18 milyon dolar seviyesinde. 

piyasa değeri 1.5 trilyon dolar altına indi! 1

Bitcoinde haftalık kayıp yüzde 24

Bitcoin fiyatında son 24 saatte yaşanan düşüş yüzde 10’a ulaşırken, fiyat 23 bin 750 dolara geriledi. Bitcoin’de son bir haftalık düşüş ise yüzde 24’e yaklaştı.  Bitcoin fiyatları nisan ayının son haftasında 40 bin doların üzerindeyken haziran ayının başında ise 30 bin doların hemen üzerindeydi. Ethereum’un fiyatı ise son 24 saatte yüzde 15 gerilerken son bir haftalık kayıp yüzde 35’in üzerinde. Bugünki kayıp sonrası Ethereum’un fiyatı 1.200 doların altını gördü. 

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap