1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Petrol üretimi arttı! 3 Milyonun üzerine çıktı!

Petrol üretimi arttı! 3 Milyonun üzerine çıktı!

Petrol üretimi arttı! 3 Milyonun üzerine çıktı! Birleşik Arap Emirlikleri günlük petrol üretiminin 3 Milyonun üzerine çıktığını açıkladı!

Petrol üretimi arttı! 3 Milyonun üzerine çıktı! Petrol üretimi arttı! Petrol üretimi arttı!

Birleşik Arap Emirlikleri resmi haber ajansı WAM’da yer alan habere göre BAE Enerji Bakanı Suheyl el-Mezrui, ülkenin petrol üretimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BAE’nin günlük petrol üretiminin 3 milyon varilin üzerine çıktığını aktaran Mezrui, bunun da Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubundaki BAE için belirlenen günlük 3,168 milyon varillik üretimin tavanına yaklaşan bir oran olduğuna işaret etti.

BAE’li Bakan Mezrui, ülkesinin OPEC+ grubuyla varılan anlaşmaya süresinin sonuna kadar bağlı kalacaklarının altını çizdi.

Petrol üretimi arttı!

Petrol fiyatlarının düşmemesi için BAE ve diğer üretici ülkelerde üretimin düştüğü yönünde iddialar gündeme gelmişti.

OPEC’e üye ülkelerin yarın gerçekleştirmesi planlanan toplantısından sonra OPEC+ grubunun da küresel petrol piyasalarındaki gelişmeleri ele almak üzere 30 Haziran’da toplantı yapması bekleniyor. (bloomberg)

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz. paraajansı 

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
Petrol üretimi arttı!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap