1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Petrol haftayı düşüşle tamamlamaya hazırlanıyor!

Petrol haftayı düşüşle tamamlamaya hazırlanıyor!

Petrol haftayı düşüşle tamamlamaya hazırlanıyor! Petrol, talebin azalacağına ilişkin endişelerle haftayı düşüşle tamamlamaya hazırlanıyor.

Petrol haftayı düşüşle tamamlamaya hazırlanıyor!

Bati Teksas tipi ham petrol (WTI) bugün yüzde 0,4 artışla varil başına 103 dolardan işlem gördü ve haftalık bazda yaklaşık yüzde 6’lık düşüş kaydetti. Bu hafta hem WTI, hem de Brent petrol kısa süreliğine 100 doların altına düştü.

Yatırımcılar, ABD’nin kısıtlayıcı para politikasının bir resesyonun habercisi olabileceğinden ve petrolün diğer emtialarla birlikte aşağılara çekilmesinden endişe duymaya devam ediyor.

Fed’in en şahin politika yapıcılarından ikisi, Christopher Waller ve James Bullard, yüksek enflasyonu frenlemek için bu ay faiz oranlarını 75 baz puan daha artırmayı desteklediklerini açıkladı. Bu da resesyon endişelerini artırıyor.

Bu endişelere rağmen özellikle ABD’de fiziki sinyaller hala güçlü seyrediyor.

Petrol geçen ayki zirvesinin altında seyrediyor, ancak Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana yüzde 35’ten fazla yükseldi. Goldman Sachs petrol için yükseliş beklentisini korurken, Citigroup emtianın düşme riski olduğunu söyledi.

(bloomberg)

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
Petrol haftayı düşüşle tamamlamaya hazırlanıyor!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap