1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Petrol fiyatları düşüyor, benzin bir haftada 2 lira 50 kuruş ucuzlamış olacak

Petrol fiyatları düşüyor, benzin bir haftada 2 lira 50 kuruş ucuzlamış olacak

Benzin fiyatlarına bir indirim daha geliyor! Bir haftada 2 lira 50 kuruş ucuzlamış olacak

Petrol fiyatlarındaki düşüş sonrası benzin fiyatlarına bir hafta içinde ikinci indirim geliyor. Benzinin litresine 14 Temmuz günü 1 lira 55 kuruş indirim gelmişti..

Petrol fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle akaryakıt fiyatlarına da indirim geliyor. Sektör kaynaklarının aktardığına göre, benzinin litre fiyatına 18 Temmuz Pazartesi gecesinden itibaren 96 kuruş indirim yapılacak.

Petrol fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle 14 Temmuz’da da benzine 1 lira 55 kuruşluk indirim gelmişti. Motorin ve LPG için ise şu anda bir indirim söz konusu değil.

İndirimli fiyatlar ne olacak?
İndirimle birlikte benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 23,66 TL’den 22,70 TL’ye, Ankara ve İzmir’de 23,78 TL’den 22,82 TL’ye gerileyecek.

Motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 25,37 TL, Ankara 25,48 TL ve İzmir’de 25,50 TL seviyesinde bulunuyor.

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
benzin benzin

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap