1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Otomotiv pazarında daralma Nisan’da da sürdü

Otomotiv pazarında daralma Nisan’da da sürdü

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, otomobil ve hafif ticari araç pazarı Nisan ayında yıllık yüzde 2,4 düşüş kaydetti. Yılın ilk dört ayında pazardaki daralma yüzde 18,5 oldu.

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,4 azalışla 60 bin 35 adede geriledi.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, Nisan’da otomobil satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,8 azalarak 45 bin 564 adet olurken, hafif ticari araç pazarı yüzde 10,4 artarak 14 bin 471 adede çıktı.

Ocak-Nisan döneminde otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı yıllık bazda yüzde 18,5 oranında azalarak 212 bin 85 adet olarak gerçekleşti.

Otomobil satışları, 2022 yılı Ocak-Nisan döneminde geçen yıla göre yüzde 20,7 oranında azalarak 162 bin 398 adet, hafif ticari araç pazarı ise yüzde 10,2 azalarak 49 bin 687 adet oldu.

Otomotiv pazarında daralma Nisan'da da sürdü 1

(bloomberg)

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap