NFT üretimi maliyeti nedir? Sıfır maliyetle NFT para üretilebilir mi?

NFT üretimi maliyeti nedir? Maliyetli bir işlem midir? Herkes NFT para üretebilir mi? Sıfır maliyetle NFT para üretilebilir mi?

NFT üretimi maliyeti nedir? Sıfır maliyetle NFT para üretilebilir mi?

Fungible olmayan belirteç (NFT) pazarı Rarible, kullanıcılara sıfır maliyetle değiştirilemez belirteçler oluşturma olanağı vaat eden “lazy minting” adlı yeni bir işlevsellik tanıttı . Tüm bunlar platformda çevresel sürdürülebilirliği artırıyor. Sıfır maliyetle NFT üretilebilir mi sorusuna cevap arıyor.

Veri basımında hemen sonra blockchain depolanır böylece geleneksel yöntemin aksine , Rarible yeni program çerçevesinde, NFT’ler, “yaratılış anında basılmış değil , ancak satın alma anında üretilmiş olur. Ürünü satın alırken üretim maliyetlerini ödeyen alıcıdır. ” Bu durumda veriler, IPFS adı verilen merkezi olmayan bir eşler arası depolama sisteminde depolanacaktır.

Geçen yıl boyunca NFT alanına yeni perakende katılımcıların akını ortasında, Ethereum ağındaki sürekli yüksek enerji maliyeti ücretlerinden büyük bir kesim rahatsız oldu, Solana giriş engellerini artırdı ve birçok yatırımcıyı alternatif blok zincirlerine yönlendirdi.

Rarible Analytics’ten alınan verilere göre , tek bir ERC-721 jetonunu basmak için Rarible’daki mevcut ortalama enerji maliyeri , mevcut fiyatlarla 82.26 dolara eşdeğer olan 0.022ETH’dir. Bu, enerji maliyetlerinin yüzlerce dolara yükselebileceği sık sık yüksek ağ etkinliği zamanlarına kıyasla, platformda para basmak için gerçekten uygun bir zaman.

Bu nedenle, Rarible uygulamasının daha geniş pazar üzerindeki potansiyel etkisi henüz bilinmemekle birlikte topluluk tarafından olumlu bir girişim olarak memnuniyetle karşılanacaktır.

Popüler kripto para borsaları Coinbase, FTX ve Binance , NFT alanında ürün ve hizmet oluşturma niyetini ifade eden kripto firmalarının en son yinelemeleri arasında yer aldı. Coinbase, NFT pazarının yaklaşmakta olan lansmanı için ilk 24 saatte 1,1 milyon e-posta kaydı kaydederek büyük bir sosyal ilgi topladı . Bir hafta sonra bu rakam şimdi 2.35 milyon.

Bu rakama daha fazla bağlam eklemek için, önde gelen NFT pazarı OpenSea, son 30 günde 263.000’den biraz fazla benzersiz kullanıcı kaydetti ve toplam hacme ek olarak 3 milyar doları aştı.

Coinbase , en son hissedar raporuna göre 2021’in ikinci çeyreğinde 68 milyon doğrulanmış kullanıcı ve 8,8 milyon aylık aktif kullanıcı kaydetti .

DappRadar’dan gelen analiz verileri, Rarible’ın 30 günlük bir süre içinde 10.100 benzersiz kullanıcı kaydettiğini ortaya koyuyor , platformun yerel tokeni RARI, geçtiğimiz ay olumlu bir büyüme yaşadı ve Eylül sonunda bir yılın en düşük seviyesinden şu anki değerine %80 yükseldi. 22.20 dolar civarında işlem görüyor.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtr

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster