New York Bitcoin’lerin merkezi olacak !

New York Bitcoin’lerin merkezi olacak ! Miami’den sonra Bitcoin’i destekleyen isim New York’a belediye başkanı oldu.

New York’ta belediye seçimleri sonuçlandı, şehrin yeni başkanı seçildi. Demokrat kanadın adayı eski polis memuru Eric Adams oldu. New York tarihinin ikinci siyah belediye başkanı olan Adams, oyların yaklaşık yüzde 66’sını aldı. Böylece Bitcoin, Miami’den sonra ABD’de bir Bitcoin dostu şehir daha kazandı.

Adams, Haziran ayında Bitcoin’e destek verdiği açıklamalarıyla konuşuldu . 61 yaşındaki belediye başkanı, yaptığı konuşmada, “New York’lulara söz veriyorum. Başkan seçildiğimde başka bir şehir göreceksiniz. Burası bilimin, siber güvenliğin, kendi kendine sürebilen arabaların, drone’ların ve Bitcoin’lerin merkezi olacak” demişti. Başka Bitcoin destekçisi ve başkan adayı Andrew Yang ise ön seçimin erken turlarında elendi.

ABD’de bugüne kadar Bitcoin konusunda iki şehir öne çıkıyordu. Miami, Bitcoin ile ilgili önemli atılımlar yaparken Teksas ‘da Bitcoin madenciliğinde hızlı bir şekilde ilerliyor. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, son olarak dün bir sonraki maaşını Bitcoin ile alacağını açıkladı. Teksas’ta da son zamanlarda yeni madencilik tesisleri kuruluyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaş

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster