#MTRKS İlk İşlem gününe Tavan Başladı

Yılın 4. Halka arzı olan Matriks Bilgi dağıtım şirketinin halka arzı tamamlandı ve bugün 6 nisan da İşlem görmeye başladı.

Yılın 4. Halka arzı olan Matriks Bilgi dağıtım şirketinin Halka arzının sonucu olarak eşit dağıtım ile 28 TL’den 11 Lot dağıtıldı. 308 TL ve üzeri yatıran tüm yatırımcılar halka arza katılmış oldu.

Analistlere göre dağıtım tutarına göre hesaplandığında halka arza yaklaşık 700 Bin kişi katılmış gibi görünüyor. Bu katılım ile tüm zamanların halka arz rekoru yeniden kırılmış oldu. 

BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Teknoloji, BIST Teknoloji Ağırlık Sınırlamalı, BIST Bilişim, BIST İstanbul, ve BIST Halka Arz endeksleri kapsamına dahil edilen hisse, haftanın ikinci işlem gününde %10 artış gösteren MTRKS 30,80 TL ile işlem görüyor.,

Matriks Taahhüt ediyor

Şirket’in paylarını almaya hak kazanan yatırımcılara halka arz eden pay sahipleri tarafından geri alım taahhüttü verilecektir. Geri alım taahhüdü ile şirketin borsada işlem görmeye başladığı gün dahil 22 iş günü süreyle şirket paylarını aralıksız olarak ellerinde tutan yatırımcılar, bu payları satan ortaklara halka arza aracılık eden yetkili aracı kurum olarak Garanti Yatırım Aracılığıyla geri satma hakkına sahip olacaktır.

İhraççılar tarafından Borsa’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 180 gün boyunca bedelli sermaye artırımının gerçekleşmeyeceğini taahhüt etmişlerdir.

Halka arz eden ortaklar bir yıl boyunca borsada satmayacaklarını taahhüt etmişlerdir.

Şirket Hakkında

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri AŞ’den yapılan açıklamaya göre, bankacılık ve finans alanında faaliyet gösteren kişi, kurum ve kuruluşların, piyasalara ilişkin veri, haber, analiz, emir iletimi ve portföy izleme ihtiyaçlarına yönelik çözümler ile bu firmaların altyapı ihtiyaçlarına ilişkin yazılımlar üretir.

Matriks’in internet sitesinde ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan izahnamesine göre şirketin net satış geliri, 2019’un 12 aylık döneminde 70 milyon 548 bin 624 TL, 2020’nin 12 aylık döneminde ise bir önceki yıla göre yüzde 60,75 artışla 113 milyon 410 bin 270 TL olarak gerçekleşti.

0 0 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster