1. Ana Sayfa
  2. Sermaye Artırımı

Milyonluk bedelsiz artırıma gitti hissede ne oldu? Tam %56

Milyonluk bedelsiz artırıma gitti hissede ne oldu? Tam %56

Milyonluk bedelsiz artırıma gitti hissede ne oldu? Hangi şirket bedelsiz artırım yaptı? Yapılan KAP açıklaması ve daha fazlası sizler için derledik…

Bu şirket bedelsiz sermaye artırımına gitti Tam 100 Milyon TL!


DEMİSAŞ DÖKÜM EMAYE MAMÜLLERİ SANAYİ A.Ş. DMSAS şirketinin yaptığı KAP açıklamasına göre;

 Şirketimizin 13.04.2022 tarihinde yapılan Genel Kurul Toplantısında Şirketimiz çıkarılmış sermayesinin ;2021 yılı dönem karından 17.850.000 TL , olağanüstü yedeklerden 29.650.000 TL olmak üzere toplamda 47.500.000 TL artırılarak neticede çıkarılmış sermayemizin 100.000.000 TL ye çıkarılması Gebze Ticaret Odası Sicil Müdürlüğü tarafından 21.06.2022 tarihinde tescil edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Milyonluk bedelsiz artırıma gitti hissede ne oldu? Tam %56 1

Hissede ne oldu?

DMSAS hisse Tradingview

Hisse 4.36 TL‘den kapanışı yapmış.

Bedelsiz Sermaye Artırımı

Şirketlerin kendi iç kaynaklarını (emisyon primi, yeniden değerleme değer artışı, yedekler, iştirak ve duran varlık satış karları, temettü vb) Kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından ilave kaynak talep etmeden bedelsiz olarak hisse senedi dağıttıkları sermaye artırım türüdür. Hesaplara otomatik olarak yansıtılır. Yatırımcılarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Kayıtlı sermaye sisteminde bedelsiz hisse senetleri, sermaye artırımına gidilen günden (T+2) iki iş günü sonra hesabınıza geçer.

ÖZEL HABERİN TEK ADRESİ BORSA METRE

Bedelli sermaye artırımı

Bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi çıkarılarak şirket sermayesinin arttırılmasıdır. Sermaye artırımına katılmak istemeyen pay sahipleri rüçhan haklarını “Bist Rüçhan Hakkı Kupon Pazarı” aracılığı ile satabilirler. Bedelli Sermaye artırımına katılmak isteyen yatırımcılarımız, katılacağı bilgisini tarafımıza bildirerek gerekli nakdi kullanım tarihinin son gününde saat 12:00 ye kadar hesaplarında bulundurmak zorundadır. 

Bedelsiz Sermaye Artırımı şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlamamaktadır. Ancak, Bedelsiz Sermaye Artırımının en önemli avantajlarından biri emisyon primi ile iştirak ve duran varlık satış karı kalemlerinden yapılan sermaye artırımlarının şirketlere sağladığı vergi avantajıdır. Diğer bir avantaj ise şirketlerin enflasyon karşısında erimiş olan sermayelerini güncelleyebilmeleridir. 

Bedelli Sermaye Artırımı esas olarak şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlar. Bedelli Sermaye Artırımı yoluyla şirketler faaliyet hacimlerinin büyümesine paralel olarak sermaye ihtiyaçlarını karşılarlar. Yeni yatırımlar sonucunda şirketlerin fon ihtiyacı içinde olması ve ihtiyaç duyulan fonlar şirketleri Bedelli Sermaye Artırımına iter.  

Milyonluk bedelsiz artırıma gitti hissede ne oldu? Tam %56 Milyonluk bedelsiz artırıma gitti hissede ne oldu? Tam %56 Milyonluk bedelsiz artırıma gitti hissede ne oldu? Tam %56 Milyonluk bedelsiz artırıma gitti hissede ne oldu? Tam %56

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap