Metaverse dünyasında araziler kapış kapış satılıyor!

Metaverse dünyasında araziler kapış kapış satılıyor! Yeni dünyanın gözdesi Metaverse’de arazi alımları hızla yükseliyor!

Metaverse dünyasında araziler kapış kapış satılıyor!

Metaverse ne demektir diye bakacak olursak “meta” Yunancada “sonra, öte” anlamına gelen bir kelime. Meta kelimesi ve İngilizcedeki “universe” kelimelerinin birleştirilmesi ile türetilen Metaverse de “evrenötesi” anlamına geliyor. 

Sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik  olarak tanımlandırılan Metaverse yeni dünya için paralel bir evren haline getiriliyor.  Metaverse, blockhain teknolojisi sayesinde sahip olunan herhangi bir sanal varlığı dijital evrende de sahiplenebilme olanağı tanıyor. Mevcudiyet (varlık), birlikte çalışabilirlik ve standartlaşma (tek tipleşme).

Facebook, sanal gerçeklik alanına kısmen büyük yatırımlar yaparak metaverse’ün şekillendirilmesinde öncü bir rol oynamayı amaçlıyor. Mark Zuckerberg’in açıklamalarıyla :

“Metaverse ile bir yere hareket etmeden ofise, arkadaşlarınızla bir konsere ya da ailenizle evinize hologram olarak ışınlanabileceksiniz.”

Decentraland’de sanal olarak arazi alınıp satılabiliyor. Bunun yanında söz konusu evrende firmalar dükkan ve temsilcilik açabiliyor. Örneğin uluslararası müzayede evi Sotheby’s haziran ayında genel merkezinin bir benzerini Decentraland’de açarak dijital sanat galerisi oluşturdu.

New York merkezli dijital emlak yatırım firması Republic Realm de Decentraland’de 913 bin dolara 259 parsel satın aldı. Firma bu bölgeyi Matajuku isimli bir sanal alışveriş caddesine dönüştüreceğini açıkladı.

Decentraland evreninde arazilerin fiyatı gerçek dünyadaki gibi çevresinin gelişimi ve ne kadar merkezi olduğuna göre değişiyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster