Mastercard’dan Kripto dostu adım

Mastercard, yıllık yatırımcı günü konferansında hizmetler, ağ erişimi ve güvenlik konularına odaklanacağını söyledi.

MasterCard , büyüyen kripto para topluluğunu desteklemek için güvenlik ve daha iyi hizmetlere odaklanan üç yönlü bir strateji belirledi .

  • Kredi kartı devi, yıllık yatırımcı günü konferansındaki sanal etkinlik sırasında, satın alma, harcama, para çekme ve kripto para birimini içeren ödülleri kapsayan “kripto etkinleştirme” üzerine odaklanacağını söyledi. Bunlar; kimlik hizmetleri dahil kripto güvenliği ve birlikte çalışabilirliği, sabit paraları ve merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC) kapsayan ağ erişimi.
  • Barclays araştırma analisti Ramsay El-Assal, etkinlikten sonra müşterilerine bir notta, Mastercard üst düzey yöneticileri, havaleler, geleneksel finans (TradFi) ve merkezi olmayan finans (DeFi) dahil olmak üzere kripto ödeme akışlarının şirket için net yeni hacmi temsil ettiğine inandığını bildirdi.
  • Mastercard, Asya Pasifik’teki tüketicilerin ve işletmelerin kripto bağlantılı Mastercard kredikartı, banka ve ön ödemeli kartlar edinmelerini sağlayacak Asya Pasifik’teki ortaklıklarla, son zamanlarda kripto tekliflerini güçlendiriyor .
  • Mastercard, Ekim ayı sonlarında ABD’deki tüccarların ve bankaların tekliflerine kripto para birimi eklemelerine izin vermek için dijital varlık platformu Bakkt ile birlikte çalıştığını bildirmişti.
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster