MANA Gayrimenkul Satışından Sonra rekor kırıyor

Token yedi gün içinde neredeyse %40 arttı.

Decentraland’ın MANA tokeni Perşembe günü rekor seviyeye yükseldi ve ilk kez 5.84 dolara ulaştı. Son yedi günde neredeyse %40 arttı.

Veri sağlayıcısı Messari’ye göre, Ethereum blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan sanal gerçeklik platformunun belirteci şu anda 9,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Artış, onu metaverse ile ilgili oyna-kazan oyunu Axie Infinity’nin 8,6 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan AXS’nin önüne geçirdi.

Metaverse ve sanal ortamlara bağlı tokenler, Facebook’un sektöre artan bir odaklanmayI işaret etmek için şirket adını Meta olarak değiştirdiğini söylediği Ekim ayından bu yana arttı. O zamanlar, Decentraland’ın piyasa değeri 2 milyar doların biraz üzerindeydi.

Analistler MANA için 100.000 doları aşan son işlem dalgalarının kurumsal talebi işaret ediyor olabileceğini söylüyor.

Ayrıca, son sanal emlak arsa satışlarının Decentraland’ı yeniden gündeme getirdiğini ve bunun da fiyatı artırmaya yardımcı olabileceğini belirtiyorlar.

Reuters Pazartesi günü bir Tokens.com yan kuruluşu olan Metaverse Group’un Decentraland metaverse’de 618.000 MANA için bir sanal gayrimenkul satın aldığını bildirdi . Satışın bedeli şu an yaklaşık 3.2 milyon dolara eşdeğer.

Diğer oyun ve metaverse ile ilgili tokenlar da yukarı doğru işlem görüyor. Pazartesi günü, Sandbox’ın SAND’ı , Adidas’ın iki şirket arasında bir ortaklık kurmasının ardından rekor seviyelere ulaştı.

Axie Infinity’nin AXS’si son 7 günde %15 artışla token başına 140$’a yükseldi

Hong Kong merkezli oyun yazılımı şirketi Animoca Brands’in sahibi olduğu Sandbox, bu hafta , 29 Kasım’da çok haftalı oyna-kazan Alpha etkinliği aracılığıyla metaverse’sinin bir bölümünü açacağını duyurdu. Etkinlikte 1.000’e yakın SAND ve özel NFT kazanma şansı var.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaş

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster