Kryptoturk uyarıyor Zilliqa (ZIL)coin

ZIL coin, saniyede binlerce işlemi tamamlama yeteneği ile yüksek verim sunmak için tasarlanmış halka açık, izinsiz bir blok zinciridir

İkinci katman ölçekleme çözümü olarak parçalamayı kullanarak blok zincir ölçeklenebilirliği ve hızı sorununu çözmeyi amaçlamaktadır. Platform, birçok merkezi olmayan uygulamaya ev sahipliği yapıyor ve Ekim 2020 itibariyle, stake etme ve verim çiftçiliğine de izin veriyor .

Zilliqa üzerinde geliştirme çalışmaları resmi olarak Haziran 2017’de başladı ve test ağı Mart 2018’de yayına girdi. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, Haziran 2019’da platform ana ağını başlattı .

Zilliqa’nın yerel hizmet belirteci olan ZIL, ağdaki işlemleri işlemek ve akıllı sözleşmeleri yürütmek için kullanılır.

Zilliqa ilk olarak National University of Singapore School of Computing’de yardımcı doçent olan Prateek Saxena tarafından tasarlandı. Saxena ve School of Computing’deki birkaç öğrenci, 2016 yılında, parçalama odaklı bir blok zincirinin ağ verimliliğini ve hızını nasıl artırabileceğini özetleyen bir makale yayınladı.

Aynı dönemde Saxena, ömür boyu sürecek bir finans ve teknoloji girişimcisi olan Max Kantelia ve Singapur Bilgisayar Topluluğu’nun eski başkanı Juzar Motiwalla ile birlikte Anquan Capital’i kurdu. Şirket, Zilliqa ağını geliştirmek için Haziran 2017’de Zilliqa Research’ü bünyesine katarak Dong Xinshu’yu CEO, Yaoqi Jia’yı baş teknoloji sorumlusu ve Amrit Kumar’ı baş bilim sorumlusu olarak getirdi. Üçü de daha önce NUS School of Computing’de araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Zilliqa, tamamen parçalanmış bir ağa dayanan dünyanın ilk halka açık blok zinciri olduğunu iddia ediyor

Bu, ölçeklenebilirlik sorununu çözdüğünü söylediği, yüksek verim ve saniyede yüksek işlem oranı elde etmesini sağlar. Ağ büyüdükçe ve parça sayısı arttıkça, her parça işlemleri ayrı ayrı işlediğinden, saniyede işlenebilecek işlem sayısı da artar. Ayrıca, kayıtlar işlendikten hemen sonra Zilliqa blok zincirine eklenir, bu da onay için ek süre gerekmediği anlamına gelir.

Zilliqa, reklamcılık, oyun, eğlence ve finansal hizmetler ve ödeme endüstrileri dahil olmak üzere büyük ölçekli kurumsal kullanım için tercih edilen blok zinciri olmayı hedefliyor. Ekibi, 2018 pozisyon belgesinde, platformun “VISA ve MasterCard gibi geleneksel merkezi ödeme yöntemlerine rakip olmayı hedeflediğini” belirtiyor .

Hem Anquan Capital hem de Zilliqa’yı geliştirmekten sorumlu şirket olan Zilliqa Research, önemli miktarda ZIL rezervine sahip.

Zilliqa, sabit maksimum 21 milyar token arzına sahiptir.

İşleme başlamadan önce , Zilliqa, token oluşturma etkinliğinde dağıtılacak tüm tokenlerin (12.6 milyar ZIL) % 60’ını oluşturdu ve kalan% 40 (8.4 milyar ZIL) madencilik süreci aracılığıyla oluşturulacak. Tüm tokenlerin %10’u (2,1 milyar ZIL) Anquan Capital için,% 12’si (2,52 milyar ZIL) Zilliqa Research için ve% 5’i çağdaş ve gelecekteki Zilliqa ekip üyeleri için ayrıldı. Bunların hepsinin üç ayda bir dağıtılacağı açıklandı.

Zilliqa, blok madenciliği ödülü yavaş yavaş düşerken, tüm tokenlerin 10 yıl içinde basılacağı şekilde tasarlanmıştır. Teknik incelemesine göre proje , tokenlerin % 80’inin (16,8 milyar ZIL) ilk dört yıl içinde ve% 20’sinin (4,2 milyar ZIL) kalan altı yıl içinde çıkarılmasını hedefliyor .

Zilliqa (ZIL) teknik analizi ve yorumu:

#Zilliqa uzun süredir 0,07-0,12 bandında akümüle olmuş Düşen trendi kırmış gözüküyor. Şu an retest yapıyor. Hacimli alışların gelmesi ile önce 0,12 sonra 0,20 testi yapabilir.#zilusdt #ZIL

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster