1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Kripto piyasasında deprem Bitcoin 20 bin dolar altında!

Kripto piyasasında deprem Bitcoin 20 bin dolar altında!

Uzun süredir kan kaybının sürdüğü Kripto piyasasında deprem Bitcoin 20 bin doların altını gördü

Uzun süredir kan kaybının sürdüğü Kripto piyasasında deprem Bitcoin 20 bin doların altını gördü

Son günlerde aşağı yönlü bir seyir izleyerek yatırımcıları tedirgin eden Bitcoin bugün itibarıyla kritik seviyenin altına sarktı. Peki Bitcoin ne kadar daha düşecek? Doubleline Capital CEO’su Bitcoin fiyatıyla ilgili önemli bir tahminde bulundu.

Kripto para piyasasında satış rüzgarı kaldığı yerden devam ediyor. Hafta başında Celsius Network’ün para çekme işlemlerini durdurmasının ardından dijital varlık piyasasında düşüş hız kazanmıştı.

Kripto piyasasında deprem

20 BİN DOLAR TAHMİNİ TUTTU 

Öte yandan geçtiğimiz hafta sonu Bitcoin ve Ethereum fiyatına ilişkin tahminlerde bulunan ünlü analist Peter Schiff’in öngörüsü tuttu. Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesine gerileyeceğini söyleyen Schiff, Ethereum fiyatının ise bin dolar seviyelerine düşeceğini tahmin etti. 

Lider kripto para birimi Bitcoin pazartesi günü 26 bin dolar seviyelerinden düşüşe geçerek 21 bin dolara kadar gerilemişti. Salı günü ise Bitcoin 1.5 yıl sonra ilk kez 20 bin dolara indi. 

BITCOIN KRİTİK SEVİYENİN ALTINA SARKTI

Hafta genelinde 20 bin dolar seviyesi civarında hareket eden lider coin kısa süreliğine 21 bin doları test etse de buranın üzerinde kalıcılığını sağlayamadı. Bitcoin bugün itibarıyla 20 bin dolar olan kritik eşiğin altına sarktı ve 19 bin 120 dolara kadar geriledi. Bitcoin an itibarıyla 19 bin 363 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Bitcoin’de 20 bin dolar pivot seviyesi oldukça kritik. Son günlerde bu seviye civarında hareketini sürdüren Bitcoin’de boğalar fiyatın 20 bin dolar seviyesi altına sarkmaması için alım yapıyordu. Nitelim piyasada satıcıların ağırlığı arttı ve boğalar fiyatın 20 bin doların altına gerilemesini engelleyemedi.

Kripto piyasasında deprem Bitcoin 20 bin dolar altında! 1

BITCOIN İÇİN 10 BİN DOLAR TAHMİNİ 

Öte yandan CNBC’ye konuşan Gundlach, “Kripto para dünyasının bazı parçaları patladı ve Bitcoin 10 bin dolara düşebilir. Bitcoin fiyatı 30 bin doları aşağı yönlü kırdığında grafiklere baktım, 20 bin dolara çok çabuk gelinebileceğini gördüm ve bunu yaptı” dedi.

Konuşmasında ABD Merkez Bankası’nın (Fed) aldığı kararları da değerlendiren Gundlach, Fed’in çok kısa vadeli hareket eder hale geldiğini savundu. 

Bu yılın sonunda enflasyonun yüzde 7’ye yaklaşmasını beklediğini ifade eden Gundlach, yaz aylarında Fed’in faiz artırımlarına devam etmesini beklediğini de vurguladı. 

Gundlach ayrıca ABD ekonomisinin pek çok kişinin ifade ettiğinden daha zayıf göründüğünü de öne sürdü.

Kripto piyasasında deprem

ETHEREUM BİN DOLARA DOKUNDU 

Bitcoin’in ardından en yüksek hacimli ikinci dijital varlık Ethereum fiyatı bugün itibarıyla bin dolar düzeyine kadar geriledi. Ethereum şu dakikalarda bin 19 dolardan işlem görüyor.

821 MİLYAR DOLARA İNDİ 

Kripto paraların toplam sermaye değeri bu hafta 1 trilyon doların altına sarkmıştı. Bugün Bitcoin ve Ethereum öncülüğünde görülen sert düşüş dijital varlıkların geneline yansıdı. Kripto para birimlerinin toplam sermaye değeri bugün 821 milyar dolara kadar geriledi.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
Kripto piyasasında deprem

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap