Kripto piyasası toparlıyor

Cumartesi günü yaşanan büyük düşüşün ardından, dün gece kripto piyasasında ciddi bir toparlanma yaşandı.

Piyasalar istikrarsız bir zeminde ve stratejistler, virüsle ilgili belirsizlik ve Federal Rezerv ile ilgili endişeler yatırımcılar için önemli bir odak noktası olmaya devam ederken, oynaklığın yürürlükte olmasını bekliyor. Bütün piyasaları etkileyen bu gelişmeler kripto piyasasını da derinden sarsmış, cumartesi gecesi %20 leri aşan kayıplar yaşanmıştı.

Hafta sonu boyunca, Dr. Anthony Fauci CNN’nin “Birliğin Durumu”na, koronavirüsün omikron varyantının yayılmasına ilişkin ilk raporların, bunun delta dalgasından daha az tehlikeli olabileceğini gösterdiğini söylediğinde, omicron korkuları bir azalma eğilimine girdi. Güney Afrika’dan gelen raporlar, virüs hızla yayılırken hastaneye yatışların olmadığını gösteriyor.

Olumlu haberler sonucu ABD borsası, dün geceki seansta 650 puana yakın yükselerek, 35227 puandan kapandı. Yükselişte finans, sanayi, emlak ve havayolu sektörlerinin başı çekmesi, hem ekonomik görünümün sağlamlaşmaya başladığı, hem de pandemi etkilerinin kısıtlı kalabileceği konularında piyasalara umut verdi.

Olumlu hava, beklendiği üzere kripto piyasasına da yansıdı. Dün gece gelen kararlı alışlarla toplam piyasa hacmi son 24 saatte %18.39 arttı.

Bitcoin %4.5 primle 51000 dolardan işlem görürken, hareketin başrol oyuncusu Ethereum %5.17 primli ve 4355 dolardan işlem görüyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz.

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster