Kervan Gıda KRVGD Koduyla Halka arz olacak. Halka arz tarihleri belli oldu. Talep Toplamaya Yetkili Aracı Kurumlar Hangileri?

Bu yıl aralarında Kontrolmatik, Dinamik Isı, Esenboğa Elektrik ve Fade Gıda’nın da olduğu 6 şirket halka arz edildi. . Kervan Gıda #KRVGD koduyla yılın 7 Harka arz edilen şirketi olacak. 26-27 kasımda halka arzı tamamlanacak hisseler için talep toplamaya yetkili aracı kurumların listesi belli oldu. KRVGD halka arz katılmak için yapmanız gerekenleri ve başvuru kurumlarını sizler için hazırladık.

Kervan gıda 14 Ekim’de SPK’ya yaptığı başvurunun onaylanmasından itibaren halka arz tarihlerini açıkladı. Borsa İstanbul’da KRVGD koduyla işlem görecek hisseleri için şirket açıklama yaptı. Talep toplama tarihleri belli olan hisse senetleri için hangi aracı kurumların işlem alacağı belli oldu. Yatırımcılara halka arzda ne kadar hisse verilecek araştırmaları yapılmaya başlandı. Bunun yanında şirketin halka arzdan elde edeceği finansmanı nasıl kullanacağı da belli oldu. Şirketin halka arzı ile ilgili büyük talep alması bekleniyor.

Halka Arz Talebi Olanlara Ne Kadar KRVGD Payı Verilecek?

Kervan Gıda Halka Arz’dan 300-337.5 Milyon TL bir gelir bekliyor. Bu gelirin %55’i ile Avrupada bir şirket almayı,%25’i ile devam eden yatırımların tamamlanmasını,%20’siyle kısa vadeli borçların kapatılmasını planlıyor. Talep toplamanın tamamlanmasının ardından Borsa İstanbul’da #KRVGD koduyla işlem görmeye başlayacak. BİST XGIDA endeksinde işlem görecek hisse senetleri için fiyat 8 ve 9 liradan gerçekleşecek. 

Sermaye Piyasası Kurulu bülteninde yer alan bilgiye göre Kervan Gıda 12 milyon adet hisse arz edilecek, fazla talep gelmesi durumunda 6 milyon adet daha arz edilmek için sunulacak.

Kervan Gıda (KRVGD) Talep Toplamaya Yetkili Aracı Kurumlar Hangileri?
Şirketin halka arzında konsorsiyum lideri olarak Oyak Yatırım başta olmak üzere bir çok aracı kurum talep toplayabilecek. Alınan bilgiye göre KRVGD halka arz talep toplmaya yetkili aracı kurumlar şu şekilde,

KONSORSİYUM LİDERİ 

OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

KONSORSİYUM ÜYELERİ

Al CAPİTAL YATIRIM MENKUL DEĞERLER

AK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

ALAN YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

ATA YATIRIM MENKUL KIYMETLER

BİZİM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

DENIZ YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş.

GARANTI YATIRIM MENKUL KIYMETLER

GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

GLOBAL MENKUL DEĞERLER A.Ş.

HALK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

ICBC TURKEY YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

ING MENKUL DEĞERLER A.Ş.

İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

MEKSA YATIRIM MENKUL DEĞERLER

OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

PHILLIP CAPITAL MENKUL DEĞERLER A.Ş

(paraajansi.com.tr)

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster