1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Kaymet Metal halka arz başvurusunu yaptı EŞİT DAĞITIM!

Kaymet Metal halka arz başvurusunu yaptı EŞİT DAĞITIM!

Kaymet Metal halka arz olmak için SPK’ya başvuruda bulundu Halka arz detayları ve izahname detayları haberimizde..

Kaymet Metal halka arz

Kaymet Metal İmalat San. ve Tic. A.Ş.

1970 yılında Kayseri eski sanayi bölgesindeki 100 m²’lik bir alanda sac kesim hizmeti ile faaliyetlerine başlayan Kaymet A.Ş., günümüzde 15.000 m²’si kapalı, 30.000 m²’si açık olmak üzere toplam 45.000 m²’lik bir alanda, 700’ü aşkın ürün çeşidi ve metal işleme konusunda teknolojinin yeniliklerini takip eden geniş makine parkuru ile faaliyetlerine ve yatırımlarına devam etmektedir. Kaymet A.Ş. makine parkurunda bulunan lazer kesim tezgâhları sayesinde, 20 mm’ye kadar sac, 12 mm’ye kadar paslanmaz levha, 8 mm’ye kadar alüminyum levha işleyebilmekte ve markalama çalışması yapabilmektedir.

Ayrıca yapmış olduğu boru profil kesim tesisi yatırımı sayesinde aylık 1000 ton kapasiteye ulaşabilen boru profil hassas kesim ve özel ebatlama hizmeti sunmaktadır. Yüksek hızda hassas kesim yapan makine parkuru; havacılık, otomotiv, medikal, savunma sanayi, makine, dekorasyon, büro mobilyaları, mağaza ve depo raf sektörü gibi birçok sektöre hizmet sağlamaktadır. Kaymet A.Ş. lazer tezgahlarının yanı sıra her biri CNC teknolojisine sahip 50 mm’ye kadar kesim yapabilen plazma tezgahları, abkant pres makinaları, makasları, hadde kesim makinaları, boru profil ebatlama makinaları ve 400 tonluk presiyle metal işleme konusunda her türlü müşteri talebine cevap verebilecek bir altyapıya sahiptir. Makine parkını sanayi boru ve profilleri, yapı boru ve profilleri, kutu profiller, hadde ürünleri ve sac çeşitlerinden oluşan 700’ü aşkın stok yelpazesiyle destekleyen firma, alanında lider tedarikçiler ve üreticilerle çalışmakta olup bünyesindeki araç filosuyla birlikte iş ortaklarının ihtiyaçlarına en doğru ve hızlı bir şekilde cevap vermeye gayret göstermektedir.

Kaymet A.Ş. demir çelik sektöründeki yatırımlarının yanı sıra 2007 yılından itibaren Kayseri bölgesinde üretilen katma değerli ürünlerin dış pazarlara tanıtılmasını hedefleyerek Kaymet Export markasıyla dış ticaret konusunda faaliyet göstermeye başlamıştır. İhracat konusunda edindiği tecrübeleri, 1970’lerden itibaren bulunduğu imalat sektöründeki tecrübeleriyle tamamlayan firma, 2010 yılından itibaren de pişirici gazlı ocak grubundaki ürünlerini Ringg markası ile üretip ihraç etmektedir. Kısa sürede önemli bir dış ticaret hacmine ulaşan Ringg, devam ettirmekte olduğu Ar-Ge faaliyetleri ve her geçen gün yelpazesine eklediği yeni ürünlerle dış pazarda yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Halka arz detayları

Taslak izahnamede yer alan bilgiye göre 9.000.000 lot sermaye artırımı, 750.000 lot Mehmet SÖNMEZ, 750.000 lot Ali Metin SÖNMEZ’e ait 1.500.000 lot ortak satışı şeklinde toplam da 10.500.000 lot pay dağıtılacak. Halka arz sonrası halka açıklık oranı ise %31,82 olacak.

Dağıtım Yöntemi ve aracı kurumu

 Taslak izahnameye göre dağıtım yöntemi tamamı eşit şekilde olacak.

İşlem kodu #KAYMT olarak belirlenen Kaymet Metal’in halka arz tarihi ise Mayısı Haziran aylarında olması bekleniyor.

Halka Arz Gelirinin Kullanım Alanları

Taslak izahnamede halka arz geliri kullanım alanlarının onaylı izahanamede açıklanacağı belirtilmiş durumda.

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
Kaymet Metal halka arz başvurusunu yaptı EŞİT DAĞITIM! 1

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap