1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

İslam Memiş’ten gram altın için rekor tahmin

İslam Memiş’ten gram altın için rekor tahmin

Altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş, gram altın fiyatlarının 1450 lira seviyesine çıkacağına işaret ederek önemli değerlendirmelerde bulundu.

Altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş, ‘Gram altın 1450 lira olacak’ tahminiyle dikkat çekerek, “FED’de altını baskılamak için sürekli faiz artırım politikası uygulayacak, altın ile dolar arasında böyle bir savaş olacak” dedi.

Daha önceleri “2022 yılı için çok dalgalı bir piyasaya yatırım yapıp pozisyon alın” uyarısında bulunan Memiş, ‘Altın nasıl 1450 lira olacak?” sorusuna da yanıt verdi.

Altın ile dolar arasında bir savaş yaşanacak

İslam Memiş’in açıklamaları şöyle:

“2021 yılında altının ons tarafı çok kötüydü. Bu yıl FED ile altın arasında bir savaş başlayacak.

Enflasyonu fiyatlamak isteyen bir ons altın olacak. Yatırımcılar sürekli altın almak isteyecek, çünkü enflasyonun sürekli yükseldiğini görecek. FED’de altını baskılamak için sürekli faiz artırım politikası uygulayacak. Altın ile dolar arasında böyle bir savaş olacak.

Ben 2022 yılı içerisinde altının ons fiyatının 1960 hatta 2000 dolar seviyelerini test edilme ihtimalini çok kuvvetli görüyorum. 1960 hatta 2000 dolar seviyesindeki ons altın ve FED’in faiz kararıyla tüm dünyada doların değer kazanacak olması nedeniyle gram altın fiyatı üzerinde yaptığım çalışma bana yıl içinde gram altının 1450 lirayı göreceğini işaret ediyor. Altın tarihten bugüne kadar hiçbir zaman yatırımcısını üzmemiştir. Gümüşe yatırım yapın tavsiyesini devam ettiriyorum. 2022 yılı içerisinde gümüşün gramının 20 lira seviyesine çıkacağını göreceğiz.” 

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap