İngiltere’de Taksi Krizi !

İngiltere’de Taksi Krizi ! İngiltere henüz TIR şoförü sorununu çözememişken, şimdi bir de şehir içi ulaşım sorunlarıyla boğuşuyor.

İngiltere’de Taksi Krizi ! Küresel salgın sırasında azalan talepler UBER sürücülerinin iş değiştirmesiyle sonuçlandı. Kısıtlamaların kalkması talepleri arttırınca, büyük şehirlerde araç bulmak giderek zorlaştı.

Küresel salgının etkileri İngiltere’deki taksicileri etkiledi. Sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle işsiz kalan UBER şoförleri, başka firmalarla çalışmaya başlayınca ülkede yeni bir kriz patlak verdi.

İngiltere’de geleneksel siyah taksiler yerine UBER daha yaygın kullanılıyor. Ancak küresel salgın tartışmalı uygulamayı da vurdu. İnsanlar dışarıya çıkamayınca taksi talebi azaldı. UBER taksi sürücüleri de evlere paket servisi yapmaya başladılar.

Bloomberg’in araştırmasına göre bin 200 şoförün yaklaşık yüzde 49’u küresel salgın sırasında iş değiştirdi. Şehirde araç bulmak giderek zorlaşırken, araç bulanlarsa yüksek meblağlarla karşı karşıya. Pandemi öncesi 15 sterline gidilen yere, bu günlerde 50 sterline gidiliyor. Yani ücretler 3-4 kat artmış durumda.

Şirket koronavirüs öncesine kıyasla talebin yüzde 40 arttığının altını çizdi. 20 bine yakın yeni şoför alacaklarını açıkladı. Ancak sorun sadece İngiltere’ye ait değil. Sorunun Lizbon, Paris, Varşova, Melbourne gibi kentlerde de yaşandığı, bu kentlerdeki taksi müşterilerinin şikayetçi olduğuna dair haberler var.

( CNN TURK )

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster