İngiltere Merkez Bankası (Bank Of England), Kripto Para Kabul Etmeyi Düşünen Finansal Kurumları Uyardı

İngiltere Merkez Bankası Finansal Politika Komitesi (FPC), kripto para piyasasına giriş yapmayı düşünen finansal kurumlar için bir uyarı yayınladı.

İngiltere Merkez Bankası Finansal Politika Komitesi (FPC), kripto para piyasasına giriş yapmayı düşünen finansal kurumlar için bir uyarı yayınladı.

FPC, Financial Stability in Focus’un son sayısında, dijital varlıklar ve bunlarla ilgili pazarlar ve hizmetler büyümeye devam ettikçe kripto paraların finansal sisteme giderek daha fazla entegre olduğunu söylüyor.

FPC’ye göre İngiltere’nin parasal istikrarı tehdit eden kripto para piyasası dikkate alınmazsa, ülkenin ilerleyen günlerde daha sıkı yerel ve uluslararası tedbirler alması gerecek.

FPC, İngiltere finansal sisteminin istikrarına yönelik riskler ile kripto varlıklarından kaynaklanan doğrudan risklerin şu anda sınırlı olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, hem yerel hem de küresel düzeyde düzenleyici ve kanun uygulayıcı çerçevelerin, riskleri yönetmek ve finansal sistemde daha geniş güven ve bütünlüğü korumak için bu hızlı büyüyen pazarlardaki gelişmelere ayak uydurması gerekiyor.

Komite, dijital varlık piyasasını izlemeye devam edeceğini ve kripto paraları benimsemeyi planlayan finansal kurumlara tavsiyelerde bulunacağını söyledi.

FPC, kripto varlıkları ile Birleşik Krallık finansal sistemi arasındaki ilişki de dahil olmak üzere gelişmelere yakından izlemeye devam edecek ve böylece kripto varlık piyasalarındaki daha fazla gelişmeden kaynaklanabilecek sistemik risklere karşı dayanıklılık sağlamaya çalışacak. FPC, finansal kurumların bu varlıkların herhangi bir şekilde benimsenmesi konusunda temkinli ve ihtiyatlı bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini düşünüyor.

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster