1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

İki şirketin kârı rekor seviye de arttı! 10 Milyon çeyreklik kâr!

İki şirketin kârı rekor seviye de arttı! 10 Milyon çeyreklik kâr!

Borsa İstanbul’da 2022 ilk çeyrek kârı 10 Milyon ₺ geçti. İki şirketin kârı ve bilançoları ile Kap’a bildirim yapıldı. Bilançosunu borsaya duyuran iki şirket var. İki şirketin bilançosu ne kadar geldi? Hisse kârlılık oranı ne kadar? Hisselerde son durum nedir? Tüm detayları ile… İki şirketin çeyreklik rekor kâr

İki şirketin çeyreklik rekor kâr

Bilanço Nedir?

En temel mali tablolardan biri olan bilanço, ilgili dönem sonlarında kar/zarar tablosu ile ilintili olarak yasal kayıtlar baz alınarak muhasebe standartları çerçevesinde çıkarılır. Bilanço esasına göre muhasebe kayıtlarını tutan bütün işletmeler için finansal raporlama standartları paralelinde bilanço hazırlamak yasal bir yükümlülüktür. Bilanço nedir sorusunun cevabı genel tanımıyla, bir şirketin, ilgili dönemde, o andaki mali durumunun resmini çeken ve anlık mali portresine yönelik önemli ipuçlari veren finansal bir tablo olduğudur.

Bilanço Ne İşe Yarar?

Bilançolar şirketlerin geleceğe dair plan yapabilmeleri için onlara fikir sunmaktadır. Genellikle 3, 6, 9 ve 12 aylık periyotlarda hazırlanan bilançolar, atılan adımların ne oranda doğru olduğunu ve kısa dönemde gidişatın ne yönde olduğunu göstermektedir. Ayrıca yatırımcılar açısından da bilanço büyük bir öneme sahiptir. Yatırım yapacakları şirketin kısa vadeli performansını izleyebilmelerini ve yatırım bütçelerini doğru yönlendirmelerini sağlamaktadır. Bilançolar kısa dönemli tablolar oldukları için uzun vadeli planlarda yeteri kadar öngörü sağlamamaktadır.

i̇ki şirketin kârı rekor seviye de arttı! 10 milyon çeyreklik kâr! 1

Atlas Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Sektör:  Menkul Kıymet Yat. Ort.

Faaliyet Alanı:  Şirket, Kurul’un menkul kıymet yatırım ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konular ile iştigal eder.

Pazar:  Alt Pazar

Dahil Endeksler:  XYORT

Kayıtlı Sermaye:  240.000.000

Ödenmiş Sermaye:  60.000.000

Halka Arz Tarihi:  25.01.1994

Halka Açıklık Oranı (%):  100

i̇ki şirketin kârı rekor seviye de arttı! 10 milyon çeyreklik kâr! 2

Metro Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi

Sektör:  Menkul Kıymet Yat. Ort.

Faaliyet Alanı:  İlgili mevzuatla belirlenmiş ilke ve kurallar çerçevesinde sermaye piyasası araçları ile ulusal ve uluslararası borsalarda veya borsa dışı organize piyasalarda işlem gören altın ve diğer kıymetli madenler portföyünü işletmektir.

Pazar:  Alt Pazar

Dahil Endeksler:  XYORT

Kayıtlı Sermaye:  200.000.000

Ödenmiş Sermaye:  42.000.000

Halka Arz Tarihi:  12.01.1999

Halka Açıklık Oranı (%):  95

i̇ki şirketin kârı rekor seviye de arttı! 10 milyon çeyreklik kâr! 3

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap