1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

İki şirket sermaye artırımı yapıyor! SPK Başvurusu onaylandı!

İki şirket sermaye artırımı yapıyor! SPK Başvurusu onaylandı!

Borsa İstanbul’da üç şirket sermaye artırımı yapıyor. Spk başvuru yapan şirketler sermayelerini bedelsiz ve bedelli olmak üzere artırma kararı aldı. Özak-Albaraka Sermaye artırım oranları ne kadar? Bedelsiz veriyorlar mı? Bedelli veriyorlar mı? Bedelsiz ve bedelli ne zaman? Tüm detayları ile… Spk sermaye artırımı onay aldı

Spk sermaye artırımı onay aldı

Bedelli sermaye artırımı: 

Bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi çıkarılarak şirket sermayesinin arttırılmasıdır. Sermaye artırımına katılmak istemeyen pay sahipleri rüçhan haklarını “Bist Rüçhan Hakkı Kupon Pazarı” aracılığı ile satabilirler. Bedelli Sermaye artırımına katılmak isteyen yatırımcılarımız, katılacağı bilgisini tarafımıza bildirerek gerekli nakdi kullanım tarihinin son gününde saat 12:00 ye kadar hesaplarında bulundurmak zorundadır. 

Bedelsiz Sermaye Artırımı: 

Şirketlerin kendi iç kaynaklarını (emisyon primi, yeniden değerleme değer artışı, yedekler, iştirak ve duran varlık satış karları, temettü vb) Kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından ilave kaynak talep etmeden bedelsiz olarak hisse senedi dağıttıkları sermaye artırım türüdür. Hesaplara otomatik olarak yansıtılır. Yatırımcılarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Kayıtlı sermaye sisteminde bedelsiz hisse senetleri, sermaye artırımına gidilen günden (T+2) iki iş günü sonra hesabınıza geçer.


ÖZAK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI

Yönetim Kurulumuzun 04.03.2022 tarihli kararı doğrultusunda, Şirketimizin 1.000.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde ödenmiş 364.000.000 TL olan sermayesinin, 364.000.000 TL artırılarak 728.000.000 TL’ye yükseltilmesine ilişkin 17.03.2022 tarihinde yaptığı başvuru Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 14.04.2022 tarihİnde onaylanmış olup, 15.04.2022 tarihinde sermaye artırımına ve Esas Sözleşme’nin ilgili maddesinin yeni metninin tesciline ilişkin 20254 sayılı Kurul izin yazısı Şirketimizce teslim alınmıştır.

ONAY ALDI!

Bedelsiz sermaye artırımı onay aldı. hak kullanım başlangıcı 27 Nisan

İki şirket sermaye artırımı yapıyor! SPK Başvurusu onaylandı! 1


ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI

Bankamızın 1.350.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin % 85,18518 oranında bedelli olmak üzere 2.500.000.000 TL’ye artırılması ile ilgili olarak, ihraç edilecek 1.150.000.000 TL nominal değerli payların ihracına ilişkin İzahname Sermaye Piyasası Kurulu’nun 14.04.2022 tarih ve 18/563 sayılı toplantısında onaylanmıştır. Pay sahiplerimizin yeni pay alma hakları kısıtlanmamış olup, ellerindeki payların %85,18518 oranında yeni pay alma hakkı bulunmaktadır.

-Yeni pay alma hakları; 1,00 TL nominal değerli 1 lot (1 adet) pay için 1,00 TL üzerinden kullandırılacaktır. Yeni pay alma hakları, İzahnamede belirtilen esaslara uygun olarak 27.04.2022 ile 11.05.2022 tarihleri arasında 15 gün süreyle kullandırılacaktır.

-Yeni pay alma haklarının kullandırılmasından sonra kalan paylar daha sonra ilan edilecek tarihlerde; 2 (iki) işgünü süreyle nominal değerin altında olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasasında oluşacak fiyattan halka arz edilecektir.

ONAY ALDI!!

Bedelli sermaye artırımı hak kullanım başlangıcı 27 Nisan

İki şirket sermaye artırımı yapıyor! SPK Başvurusu onaylandı! 2

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Bukadar şirketlerin sermaye artışına onay veriyorsun ya ileride batarlarsa olan ky olucak yatırımcı zaten bulamıyorsunuz ben bir yatirimci olarak birdaha borsa İstanbul’a yatırım yapmam gider coinlere yaparım en azından bölünme riski yok

  2. 4 ay önce

    Bu spk neden bedelliye ku soyduruyorki acaba merko geçen yıl bedelli yaptı bu yıl adam spk yi adam yerine koymadı kargoyla evraklarınındı gondererek bedelli için basvuru yaptı demekki spk yi kurum yerine koymuyor

  3. Albaraka Türk kimene verdide sermaye artırımı yapıyor batmış banka enkötu banka Albaraka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.