1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Halka arz onayı alan şirketin dağıtım yöntemi değişti!!

Halka arz onayı alan şirketin dağıtım yöntemi değişti!!

Borsa İstanbul’da bu perşembe halka arz onayı alan şirketin dağıtım yöntemi değişti. Halka arz olacak şirketlerden iki onay alan şirketten Consus Enerji Halka arzının değişti. Consus Halka arz dağıtım yöntemi nedir? Son durum nedir? Tüm detayları ile….

Consus Halka arz dağıtım yöntemi

Global Yatırım Holding

1990 yılında bir aracı kurum olarak kurulan Global Yatırım Holding, kısa süre içinde Türkiye’nin lider bağımsız aracı kurumu ve yatırım bankacılığı şirketine dönüşmüştür. Ülkemizin ve birçok sektörün ilk kez uluslararası yatırımcılarla tanışmasına vesile olan Şirket, Türkiye sermaye piyasalarının gelişiminde önemli bir rol oynamıştır.

Güçlü yatırım bankacılığı deneyimi ve yatırım iştahı sayesinde 2004 yılında geniş bir yatırım portföyü oluşturan Global Yatırım Holding, geleneksel bankacılık dışı finansal hizmet sunumunun yanı sıra gelişmekte olan sektörlere yönelik ilgisiyle dinamik bir yatırım aracına dönüşmüştür.

Global Yatırım Holding hâlihazırda dört ana sektörde faaliyet göstermektedir:

  • Liman İşletmeciliği: Kruvaziyer limanı ve ticari liman işletmesi
  • Enerji: Yenilenebilir ve temiz enerji üretimi, sıkılaştırılmış doğal gaz dağıtımı ve satışı; yüksek verimli dağınık üretim sistemleri ve madencilik
  • Gayrimenkul: Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletilmesi
  • Finans: Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Consus Enerji’nin halka arzında 1 TL nominal değerli paylar 4,5 TL sabit fiyat üzerinden satılacak. Halka arzda, şirketin mevcut ortaklarından Global Yatırım Holding’in (#GLYHO) sahip olduğu 52.500.000 TL nominal değerli hisseler halka arz edilecek. Consus Enerji’nin halka arzında 1 TL nominal değerli paylar 4,5 TL sabit fiyat üzerinden satılacak. Hisselere, fazla talep gelmesi halinde Global Yatırım Holding’in sahip olduğu 10.500.000 TL nominal değerli payların ek satışı yapılabilecek. Consus Enerji halka arz ile 333.000.000 TL değerindeki sermayesini, bedelli yöntemiyle 52.500.000 TL yükselterek, 385.500.000 TL’ye çıkaracak.

Consus Enerji Halka arz dağıtım yöntemi nedir?

Taslak İzahnamede oransal dağıtım olarak gözüken halka arz yatırımcılara eşit dağıtım yöntemine göre arz edilecek.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Borsada o kadar hisse oldu ki milletti soyuyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.