1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Halka arz olan hisse taban oldu! Bugün %10 düştü! Taban olan halka arzda neler oluyor?

Halka arz olan hisse taban oldu! Bugün %10 düştü! Taban olan halka arzda neler oluyor?

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz günlerde halka arz olan hisse Lider Turizm bugün gün içinde %10 değer kaybetti. Yatırımcıları şaşırtan 18.65₺ halka arz olan şimdiki değeri 22,86₺ olan hisse bugün taban oldu! Taban olan halka arzda neler oluyor? Hissede son durum nedir? Tüm detayları ile…

Taban olan halka arzda neler oluyor

Lider Turizm Hakkında

LDR Turizm A.Ş.

Sektör:  İdari ve Destek Hizmet Faal.

Faaliyet Alanı:  Şirket Esas sözleşmesinin 3.Maddesinde belirtildiği üzere faaliyet amaç ve konuları aşağıdaki gibidir; Kara, deniz, hava nakil vasıtaları ile motorlu taşıtlarını satın almak satmak edinmek kiraya vermek kiralamak aracılığını komisyonculuğunu yapmak söz konusu motorlu taşıtların ve bunların yedek parçalarının makine yağlarının aksam ve aparatlarının süs ve aksesuarlarının alımı satımı acentalığını yapmak pazarlamak ithalatını ve ihracatını yapmak. Turizm yatırımcılığı, acentalığı, irtibat bürosu kurmak, işletmek, tur ve gezi programları düzenlemek, otel restoran motel kamping kafeterya işletmeciliği yapmak, her türlü nakil için bilet satışı yapmak. Konusu ile ilgili olarak yapacağı yatırımlara ait malzeme, aparat, cihaz ve benzeri eşyaların ithal ve ihracatını yapmak, fuarlarda sunmak, pazarlamak, dağıtmak. Her türlü turizm faaliyeti ve yatırımları yapmak. Karayolu taşıma yönetmeliği kapsamındaki faaliyetlerde bulunmak veya karayolu ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapmaktır.

Halka arz olan hisse taban oldu! Bugün %10 düştü! Taban olan halka arzda neler oluyor? 1

Pazar:  Yıldız Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUHIZ, XTUMY, XSIST, XHARZ, XYLDZ

Kayıtlı Sermaye:  265.000.000

Ödenmiş Sermaye:  66.000.000

Halka Arz Tarihi:  29.03.2022

Halka Açıklık Oranı (%):  31

Bilanço geldi

Halka arz olan hisse taban oldu! Bugün %10 düştü! Taban olan halka arzda neler oluyor? 2

Halka Arz Taahhütleri neler?

  • İhraççı şirket tarafından 1 (bir) yıl boyunca, Şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına ve/veya Borsa İstanbul’a veya SPK’ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına ve bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair herhangi bir açıklama yapılmayacağı doğrultusunda taahhüt vermiştir.
  • Şirket hakim ortağı olan Metin BAROKAS, 07.01.2022 tarihli taahhüdü ile, Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren 6 (Altı) ay süreyle Halka Arz Edilecek Paylar’ının dışında kalan Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına ve Borsa İstanbul’a veya SPK’ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetler ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunmayacağına ve bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair herhangi bir açıklama yapmayacağım yönelik taahhüt vermiştir.

Hisse Grafik

Halka arz olan hisse taban oldu! Bugün %10 düştü! Taban olan halka arzda neler oluyor? 3

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap