1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Halka arz olan Hisse %50’den fazla kaybettirdi! SPK tedbiri geldi!! Yarı Yarıya düşen HİSSE?

Halka arz olan Hisse %50’den fazla kaybettirdi! SPK tedbiri geldi!! Yarı Yarıya düşen HİSSE?

Borsa İstanbul’da işlem gören hisselerden Selva Gıda Halka arzından sonra yükseliş trendine girmişti. Selva Gıda Hisse fiyatı 20₺ fiyatının da üstüne çıkmştı. Geldiğimiz nokta da ise hisse fiyatı %50 den fazla değer kaybetti. Hisse de bu hareketler olurken Spk tedbiri de gecikmedi. Hisse ne kadar düştü Spk tedbiri geldi mi? Yarı Yarıya düşen hisse tüm detayları ile…

Yarı Yarıya düşen hisse

Spk tedbiri geldi!

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MZHLD.E ve SELVA.E payları 26/05/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/06/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Yönetim kurulu karar verdi

2020 yılı karına ilişkin Yönetim Kurulu teklifinin görüşülerek karara bağlanması. ile ilgili temettü ödenmemesi teklif edildi.

Halka arz olan Hisse %50'den fazla kaybettirdi! SPK tedbiri geldi!! Yarı Yarıya düşen HİSSE? 1

Selva Gıda Sanayi A.Ş.

Sektör:  Gıda

Faaliyet Alanı:  Yurt içinde ve yurt dışında; Değirmencilik yapmak, un fabrikaları kurmak ve işletmek. Un ve unlu mamuller, makarna, irmik, bisküvi, konserve, şeker, şekerleme, çikolata ve benzeri gıda maddelerini imal etmek, alıp satmak.

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUSIN, XGIDA, XTUMY, XHARZ, XSKON, XBANA, XKTUM

Kayıtlı Sermaye:  325.000.000

Ödenmiş Sermaye:  78.000.000

Halka Arz Tarihi:  17.06.2021

Halka Açıklık Oranı (%):  33

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Spk nın bu cezaları insanları borsadan kaçırıyor.Sayelerinde Birgün yabancı bütün şirketlerimizin ortaklığını beleş alıp gidecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.