Goldman Sachs bitcoin destekli kredi mi veriyor?

Goldman Sachs bitcoin destekli kredi mi veriyor? Goldman Sachs ve diğer bazı bankalar bitcoin destekli destekli kredi mi verecekler?

Goldman Sachs bitcoin destekli kredi mi veriyor? ABD bankaları, Bitcoin’i kredi teminatı olarak kullanmak istiyor.

Planlara aşina olan üç kişiye göre Goldman Sachs, kurumlara verilen nakit krediler için bitcoin’i teminat olarak nasıl kullanacağını bulan birkaç birinci sınıf ABD bankasından biri.

Goldman gibi bankalar kripto para spot piyasalarına dokunmayacak , vadeli işlemler gibi sentetik kripto ürünlerine yönelecekler . Üç-taraflı repo tipi düzenlemeleri taklit ederek, bankalar, diğer sentetik ürünler gibi bitcoin’e dokunmamanın aynı yolunu izlemenin yollarını araştırıyorlar.

Gelecekte daha entegre kripto ana aracılık hizmetleri için zemin hazırlayan bir fırsat. Aynı zamanda, Wall Street’in nispeten ani bir şekilde 2,7 trilyon dolarlık varlık sınıfını benimsemesinin bir devamı.

Goldman, teminat ve üçlü repo karşılığında kredi vermek için onay almak için çalışıyordu”

“Ve eğer bir tasfiye acenteleri varsa, o zaman Bitcoin bilançolarına dokunmadan sadece güvenli kredi veriyorlardı.”

Goldman Sachs yorum yapmaktan kaçındı.

Bitcoin bankacılığı

Goldman yalnız değil; Bir avuç büyük banka, her ikisi de bu yılın başlarında bitcoin destekli nakit kredileri açıklayan kripto dostu bankalar Silvergate ve Signature’ın açtığı yolu takip ediyor .

Büyük bir kurumsal ticaret firmasından ikinci bir kişi, “Muhtemelen yarım düzine büyük bankayla [bitcoin destekli krediler] hakkında konuştuk” dedi

“Bazıları önümüzdeki üç ila altı ay kategorisinde ve bazıları daha ileride. İlginç olan, bu bankalardan bazıları krediyi vermek için kendi bilançolarını kullanacak. Diğerleri bunu dışarı çıkaracak.”

Bitcoin’i teminat olarak kabul eden bankaların fikri, önceki ABD yönetimi sırasında, Para Birimi Denetçiliği Ofisi (OCC) başkanı Brian Brooks’un bitcoin’in nakit eşdeğeri olduğunu ve bankaların bunun koruyucuları olabileceğini söylediğinde kısmi yeşil ışık yakıldı .

Bununla birlikte, ABD’nin bu tür faaliyetlere ilişkin düzenleyici duruşu karmaşık olmaya devam ediyor. Bankaya ve tam olarak neyin teklif edildiğine bağlı olarak, düzenleme OCC, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) veya Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) karışımından gelebilir.

Kripto sağlayıcılar partiye katıldı

Coinbase ve Fidelity Digital Assets , bankaların tartıştığı potansiyel koruyucular olarak gösterildi. (Coinbase, Prime ürünü içinde zaten bazı kurumsal finansman çözümleri sunuyor, ancak bu ek bir özellik olacaktır.)

Coinbase yorum yapmaktan kaçındı. Fidelity Digital Assets, yorum taleplerine yanıt vermedi.

Büyük bankaların yanı sıra, daha küçük borç verenlerin de kriptoyu teminat olarak kabul etmenin yollarını düşündüğü söyleniyor.

Üçüncü bir kişi, “Bu üç taraflı borç verme alanında parantez olmayan bankalar da inşa ediyor” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster