FOMO endeksi düşüyor . Alım zamanı geldi mi?

FOMO endeksi düşüyor . Alım zamanı geldi mi? FOMO ( korku ve açgözlülük endeksi bize neler söylüyor? Detaylar haberimizde!

FOMO endeksi düşüyor . Alım zamanı geldi mi?

Korku Ve Açgözlülük Endeksi Nedir?

Piyasa dinamikleri insanların psikolojileriyle doğru orantılıdır. Özellikle yükselen bir ürün tüm dünyadaki yatırımcıların ilgisini çeker. İnsanlar yükselen ürünlere yatırım yapma eğilimindedir ve buna FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) adı verilir. Tam tersi durumda piyasa düşüş yaşadığında ise insanlar FUD’a kapılır (Korku, belirsizlik ve şüphe). Bu durumda da satışların etkisi fazlalaşır. Yukarıdaki veriler iki ana şekilde ele alınır:

Aşırı korku, insanların çok endişeli olduğunu ve fiyatın dip noktada olduğunu gösterdiği için bir alım fırsatı olabilir.

Aşırı açgözlülük, piyasada bir düzeltme olabileceği anlamına gelebilir.

Bitcoin piyasasının mevcut duyarlılığını analiz eden bu veriler, 0’dan 100’e kadar basit bir puanlama ile gösterilir. Sıfır “aşırı korku” olurken 100 ise “aşırı açgözlülük” anlamına gelir. Veriler; piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendleri baz alınarak hesaplanır ve alternative.me tarafından sunulmuştur.

17.11.2021 tarihli haberimizde Fomo endeksi açıklamalarımızda alım noktasında olduğuna değinmiştik.

https://borsametre.com.tr/kripto-para-piyasasi-doydu-mu-alim-noktasinda-mi/76200/

Yatırımcıları şuan korku sarmış durumda . Piyasasının tersine hareket etmek alım için iyi bir zaman olabilir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster