Finlandiya’dan kripto para düzenlemesi

Finlandiya Mali Denetleme Kurumu, kripto pazarlamasıyla ilgili daha katı kararlar yayınladı.

Yükselen kripto para birimi yutturmacasının hemen ardından, Fin düzenleyiciler resmi bir bildirimde bulundular. 24 Kasım’da Mali Denetleme Kurumu (FIN-FSA) şunları söyledi:“ Finlandiya’da yalnızca kayıtlı kripto para sağlayıcıları , ilgili hizmetleri pazarlayabilir. Fince ve Finlandiya’da kripto para birimlerinin pazarlanmasına yalnızca Finlandiya’da kayıtlı kuruluşlar için izin verilir.”

Finlandiya, ekonomik olarak oldukça özgür bir ülkedir ve Ekonomik Özgürlük Endeksi’nde 17. sıradadır . Ancak LocalBitcoins CEO’su Sebastian Sonntag’ın 2019’da FSA lisansını aldıktan sonra  :”Finans sektöründeki kontroller özellikle yüksek kalitede ve müşterilerin konumu iyi korunuyor.” dedi.

FSA’nın, pazarlama faaliyetlerinden etkilenme olasılığı daha yüksek olan yatırımcıları, özellikle perakendecileri korumaya hevesli olduğu görülüyor. 2020–2021 yükselişlerinin meme çılgınlığı gibi  bir şey olursa, dünya çapında daha fazla perakende FOMO (fırsat kaçırma korkusu) olacak.

FSA basın açıklaması, Finlandiya genelinde sanal para birimlerinin ve ilgili hizmetlerin pazarlanmasındaki artışa doğrudan bir yanıttır. Finlandiya medyası, kripto para birimi makaleleri için artan trafiği gözlemlerken, ana akım yayın kuruluşu Helsinki Times’ın yakın tarihli bir başyazısında yazarlar, kriptonun Finlandiya’da moda olduğu ve popülaritesini önümüzdeki yıllarda sürdüreceği sonucuna vardı.

Finlandiya’nın başka yerlerinde, yerel kripto benimsemesi artıyor. Finlandiyalı e-spor şirketi Elisa Esports , Nordik e-spor sahnesini desteklemek için kripto para firması Coinmotion ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu . 

Ancak, kripto para birimi ve sanal para birimi alanında faaliyet gösteren Denetlenen Varlıkların listesi hala küçük. 10’dan az şirket kayıtlı, bu nedenle son bildirim, gelecekteki düzenlemelere ve gelişen düzenleyici manzaraya bir selam olabilir.

En önemlisi, FSA yabancı web sitelerini ziyaret eden Finli müşterilere tavsiyede bulunamaz. Son girişim, açıkça Fin vatandaşlarını hedef almayan uluslararası web sitelerindeki reklamları da etkilememektedir.

Sonuç olarak, düzenleyiciler yerel pazarla uğraşırken, Fin kripto savunucuları uluslararası kripto web sitelerini ziyaret etmeye devam ediyorlar.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster