FADE hisse de neler oluyor? Şirket açıklama yaptı!

FADE hisse de son günlerde oldukça hareketli bir görünüm izlenmekte. İki gündür taban olan hissede şirket KAP’a açıklamada bulundu

FADE hisse İzmir merkezli Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret hisseleri yaklaşık bir yıl önce, 2.4 liradan halka arz oldu. 2021 yılı başında 6 lira seviyesine kadar yükselen hisseler bir anda füze gibi fırlayarak temmuz ayında 24 lirayı gördü! Şirketin mali yapısı bu yükselişi desteklemiyor. Defter değeri yaklaşık 3 lira.

BİR YILDA YÜZDE 900 PRİM, SONRA…

Buna rağmen hisseler yaklaşık bir yıl gibi kısa sürede yüzde 900 oranında prim yaptı. Temmuz ayının ilk haftasında başlayan sert düşüş ile hisseler bir anda taban taban gerileyerek 15 lira seviyesine kadar düşüş kaydetti. 2.60 lira seviyesinden 24 liraya kadar yükselen hissede sert düşüşler yaşanıyor. Şirket sermayesinin 70 milyon 500 bin liradan bedelsiz olarak 83 milyon 895 bin liraya yükseltilmesi ise düşüşe zemin hazırlayan nedenlerden bir olarak gösteriliyor.

MANİPÜLATÖRLERLE İŞBİRLİĞİ İDDİASI

Hissede İzmir’in meşhur borsacılarından halka açık bir şirketin patronun işlem yaptığı, borsanın önemli tefecilerinden birinin de yanında olduğu ileri sürülüyor. ‘Nazım’ hesapları tutturmak için çok sayıda manipülatörle işbirliği yapan İzmirli iş adamının iddialara göre yeni operasyonlara hazırlandığı kulislerde konuşuluyor.

BÜYÜK MİKTARDA HİSSE SATIŞI HAZIRLIĞI

Ayrıca operasyonun merkezi haline gelen Fade Gıda’nın, İzmir Merkezli AVOD gibi kurutulmuş gıda işi yapıyor olması benzer adresleri çağrıştırıyor.

Borsa kulislerinde 2-3 lira seviyelerinden 24 liraya kadar fırlayan hissede büyük miktarda hisse satışı hazırlığı yapıldığı konuşuluyor.

Bu arada patronun da yüksek miktarda hisse satışı için hissede operasyon yapan İzmirli patrona yetki verdiği iddia ediliyor.

Yatırımcıların yüzde 900 yükseldikten sonra sert düşüşe geçen hisselerle ilgili dikkatli olmaları öneriliyor.

Şirket iddialara ilişkin açıklama yaptı

Yapılan açıklamanın detaylarına göre

Bir süredir Şirketimiz ve ortaklarımız hakkında asılsız haberler yayınlanmakta ve bu mesnetsiz iddialar Şirketimiz pay fiyatında dalgalanmalara yol açmaktadır. Söz konusu haberler nedeniyle olumsuz etkilenen yatırımcılarımız şikayetlerini tarafımıza iletmektedir.

Şirketimizin ticari faaliyetlerinde ve karlılığında herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir.

Hiçbir dayanağı olmayan ve kendi menfaatleri doğrultusunda haber yapan medya sitelerinin yatırımcılarımız tarafından dikkate alınmamasını, SPK düzenlemeleri çerçevesinde Kamuyu Aydınlatma Platformu ve web adresimizde yapılan resmi duyurular haricindeki haberlere itibar edilmemesini rica ediyoruz. Bu asılsız haberleri kesin bir dille yalanlıyor ve her türlü yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://t.me/borsaistanbulforum

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster