1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Erdoğan: Biden F-16 hakkında elinden gelen adımları atacağını söyledi!

Erdoğan: Biden F-16 hakkında elinden gelen adımları atacağını söyledi! Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi'nin kapanış oturumuna katıldı. Erdoğan, IFEMA Kongre Merkezi'nde basın toplantısında F-16 konusunda (ABD Başkanı) Biden elinden gelen adımları atacağını söyledi" dedi. Erdoğan F-16 konusunda Cumhuriyetçilerin desteği için bir heyeti ABD'ye göndereceklerini belirtti.

Erdoğan: Biden F16 hakkında elinden gelen adımları atacağını söyledi!

Erdoğan: Biden F16 hakkında elinden gelen adımları atacağını söyledi! Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi’nin kapanış oturumuna katıldı. Erdoğan, IFEMA Kongre Merkezi’nde basın toplantısında F-16 konusunda (ABD Başkanı) Biden elinden gelen adımları atacağını söyledi” dedi. Erdoğan F-16 konusunda Cumhuriyetçilerin desteği için bir heyeti ABD’ye göndereceklerini belirtti.

Erdoğan: Biden F16 hakkında elinden gelen adımları atacağını söyledi!

NATO Liderler Zirvesi’nin kapanış oturumuna katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, IFEMA Kongre Merkezi’nde basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan ABD ile F16 görüşmelerine dair şu açıklamalarda bulundu;

“Biliyorsunuz parlamentolar sıkıntıları süreçlerin yaşandığı yerlerdir. bu konuda Sayın Başkan elinden gelen adımları atacağını söyledi. benim de geniş bir ekibim ABD’deydi. Gerekli görüşmeleri yaptılar. Orada cumhuriyetçilerle görüşme yapmak suretiyle deesteğini almamız halinde Sayın Biden’ın gayretleri sonuç bulacaktır. O yüzden gecikmeden ayrıca bir heyeti de göndereceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Zirvenin dün gerçekleştirdiğimiz ilk oturumunda Sayın Zelenskiy bizlere hitap etti. Sürecin başından bu yana kendisi ile yakın diyalogumu sürdürüyorum. Aynı zamanda Sayın Putin ile de temas halindeyiz. Tüm çabalarımız barış içindir. Çatışma arttıkça ne yazık ki can kaybı da artmaktadır” dedi.

Erdoğan “Türkiye olarak adil bir barışın kaybedeninin olmayacağına inanıyoruz. İstanbul süreci ile yeşeren umutları devam ettirmemiz gerekiyor. Elinin taşının altına koyabilen bir mütefik olarak rolümüzün takdirle karşılandığını gördük. Önceliğimiz bu krizin insani etkilerinin en aza indirilmesi. Ukrayna tahılının Karadeniz limanlarından ihrcına yönelik bm planına yönelik katkılarımızı paylaştım.” şeklinde konuştu.

(bloomberg)

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
Erdoğan: Biden F16 hakkında elinden gelen adımları atacağını söyledi!

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Erdoğan: Biden F16 hakkında elinden gelen adımları atacağını söyledi! Erdoğan: Biden F16 hakkında elinden gelen adımları atacağını söyledi! Erdoğan: Biden F16 hakkında elinden gelen adımları atacağını söyledi!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap