Edmond de Rothschild Ailesinin Yöneticisi Benjamin de Rothschild Öldü

Edmond de Rothschild Group’un tek varisi Benjamin de Rothschild öldü. Ailesi tarafından yapılan açıklamada 15 Ocak günü öldüğü bildirildi.

Edmond de Rothschild Group

edmon de rothschild arması
Rothschild Ailesi Arması

Edmond de Rothschild Group, özel bankacılık ve varlık yönetiminde uzmanlaşmış bir finans kuruluşudur. Grup, 1953’te Edmond de Rothschild tarafından kuruldu. Benjamin de Rothschild, Nisan 2019’dan beri Edmond de Rothschild Holding S.A.’nın yönetim kurulu başkanı ve Ariane de Rothschild, Edmond de Rothschild S.A. İsviçre’nin yönetim kurulu başkanıdır.

Merkezi Cenevre’de bulunan Edmond de Rothschild Group bir aile şirketidir ve bağımsızdır. 2.700 çalışanı, 15 ülkede 32 ofisi vardır ve 169 milyar Euro değerinde varlığı yönetmektedir. Grup ayrıca Edmond de Rothschild Foundations (hayırsever kol), yaşam tarzı etiketi Edmond de Rothschild Heritage (kaliteli şarap ve peynir, lüks oteller ve restoranlar) içerir ve Gitana Ekibine (profesyonel yelken ekibi) sponsorluk yapar.

Rothschild Ailesi

18. yüzyılın sonlarında doğru, bankacı Mayer Amschel Rothschild tarafından kurulan ve Avrupa’nın çeşitli merkezlerinde bankalar kuran Frankfurt merkezli Yahudi bankacı ailedir.

Ailenin Avusturya ayağının beş nesli 1816 yılında Habsburg İmparatoru II. Francis tarafından miras sistemiyle geçen baronluk verilmesiyle Avusturya soylusu ilan edilmiştir. Ailenin İngiliz ayağı ise Kraliçe Victoria’nın izniyle Avusturya’da sahip oldukları Baron unvanını İngiltere’de de kullanma olanağına kavuşmuştur. 19. yüzyıl boyunca ailenin, en büyük özel ve modern tarihin en büyük servetini oluşturduğu öne sürülmektedir.

Benjamin de Rothschild

Bankacı ve Edmond de Rothschild Group’un sahibi Benjamin de Rothschild kalp krizi sebebiyle 57 yaşında vefat etti. Ailesi haberi Fransız medyasına duyurdu. 

Yapılan açıklamada, “Pregny (İsviçre) ailesinin evinde geçirdiği kalp krizinin ardından 15 Ocak günü öğleden sonra meydana geldi” dendi.

1963’te doğan Benjamin Rothschild, Edmond ve Nadine Rothschild’in oğlu ve tek varisiydi ve 1997’den beri babası tarafından hayata geçirilen grubun başındaydı.

En Zenginler Sıralamasındaki Yerleri

Challenges dergisine göre en büyük Fransız servetleri arasında yer alan, ailesinin en zengin üyelerinden 4 çocuk babası Benjamin de Rothschild, 1998’den beri bu sıralamadan ayrılmadı.

2019’da 22. sıradaydı. Aynı yıl Amerikan dergisi Forbes’un dünya sıralamasında 1349. sırada yer aldı.

ParaAjansı(PA) Anıl Adalıer

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster