Dünya Çapında 210 Milyon Kullanıcısı Bulunan Wix Platformu Kripto Para Kabul Etmeye Başladı.

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan, bulut tabanlı bir internet geliştirme platformu Wix, ödemelerde kripto para kabul etmeye başladı.

Dünya genelinde 210 milyon kullanıcısı bulunan İsrail merkezli bulut tabanlı bir internet geliştirme platformu Wix, kripto paralar ile ödeme kabul etmek için kripto para ödeme işleyicisi BitPay ile iş birliğine gitti.

Wix’in e-ticaret platformu, en büyük meme kripto para  birimi Dogecoin de dahil olmak üzere yeni ödeme seçenekleri arasına birden fazla kripto parayı ekledi.

Yeni özellik aşamalı olarak kullanıma açılacak. Kripto para para ile ödeme seçenği başlangıçta ABD, Kanada, İngiltere, Almanya ve Brezilya’da kullanılabilecek.

Şirket yetkilisi Omer Shatzky, kripto paralar  ile kabul edilmeye başlamasına ilişkin değerlendirmede bulundu ve yeni özelliği kripto para dostu müşterileri platforma çekeceğini beklediklerini aktardı.

Wix , Şubat ayında 20 milyar doları aşan piyasa değeriyle İsrail’in en büyük şirketi oldu. Öte yandan Şubat ayından bu yana hisseleri yüzde 27,48 düştü.

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster