1. Ana Sayfa
  2. Genel

Dolandırıcılık iddiaları yalanlandı!

Dolandırıcılık iddiaları yalanlandı!

Dolandırıcılık iddiaları yalanlandı! Terra ekibi dolandırıcılık iddialarını yalanladı! “Böyle bir amacımız hiç olmadı” dedi!

Dolandırıcılık iddiaları yalanlandı!

Kuruculardan Do Kwon’un Twitter hesabını kilitlediği Terraform Labs’in bir diğer kurucusu olan Daniel Shin, İngiliz medyasından Financial Times’a yaptığı kısa açıklamada dolandırıcılık iddialarını reddetti.

“Böyle bir amacımız hiç olmadı”

Dolandırıcılık iddialarını net şekilde reddeden kısa açıklamasında şunları söyledi:

“Blok zincirinin algoritmasında bir yanlışlık olduğunu farkında değildik. Hiçbir şekilde kullanıcıların paralarını zimmetimize geçirme durumu olmadı. Böyle bir amacımız hiç olmadı”

Bilindiği üzere Shin, Do Kwon ile birlikte Terraform Labs’i 2018’de kurmuştu. Daha önceden internet şirketi Ticket Monster ile önemli bir kazanç ve başarı elde eden Shin, daha sonra ise kendi deyişiyle “bir sonraki büyük adım” olan kripto para dünuyasına girmek istemiş ve şirketini satmıştı. Do Kwon ile Shin geçmişte Chai Payment ödeme platformunda da birlikte çalışmışlardı. Hatta Chai Payment’ın Terraform Labs ile bir iş ilişkisi de bulunuyordu ancak şirket daha sonra yaşanan olayların ardından bu ortaklığı sonlandırmıştı. Chai ayrıca, sistemin bir başka sabit coimn’i olan TerraKRW’ye de yatırımı olmadığını açıklamıştı.

Son olarak Güney Kore’de savcılar, Do Kwon ile ilgili “zimmete para geçirme” konusunda da soruşturma başlatmışlardı.

Terra 2.0 sisteminin kripto parası olan LUNA, piyasayla birlikte düşüşüne devam ederken 4 doların da altına inmiş durumda… LUNA Classic olarak bilinen LUNC ise 0,00007 dolardan işlem görüyor.(uzmancoin)

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap