Doge Dash fiyatı fırladı sosyal medyada gündem oldu!

Kripto para piyasasındaki hareketlilik hem bitcoinde hem de altcoinlerde devam ediyor. Doge Dash fiyatı son günlerde rekor seviyede arttı sosyal medya da gündemin ilk sırasına yerleşti.

Doge Dash

Meme coinler neden rekor düzeyde artıyor

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) benzeri PrinceFloki (PrinceFloki), Kombai Inu (KOMBAI), Hina Inu (HINA), Baby Saitama Inu (BABYSAITAMA) ve Doge Dash (DOGEDASH) gibi meme coin’ler; güçlü kazanımlar gördü. Peki, meme coin’ler, özellikle de yüzde 2.000’in üzerinde değer kazandı.

DOGE ve SHIB benzeri coin’ler ivme kazandı

DOGE ödüllü bir rebase tokeni olan PrinceFloki, son 24 saat içinde yüzde 2.292 artışla, yazının yazıldığı sırada 0,000001575 dolardan işlem görüyor. Altcoin, öncü kripto para birimi Bitcoin’e karşı yüzde 2135.05 ve Ethereum’a karşı yüzde 2161.00 değer kazandı. Ayrıca CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içinde kripto para birimleri arasında en çok kazanan oldu.

Meme coin’ler neden yükseldi?

Kendisine Tesla CEO’su Elon Musk’ın “oğlu” diyen PrinceFloki, Cumartesi günü Twitter’da, artık 7.000’den fazla coin sahibi olduğunu söyledi. Coin ayrıca 1.5 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştığını söyledi. Kombai Inu, web sitesinde, köpekleri seven ve Ethereum Blockchain’inde bulunan insanlar için deflasyonist bir meme tokenı olduğunu söylüyor. Token, Twitter’da gündem oldu.

Dash ne demek ?

Dash, açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bitcoin protokolünden çatallanan bir altcoindir. Aynı zamanda, “ana düğümler” adı verilen, kullanıcılarının bir alt kümesi tarafından yönetilen, merkezi olmayan bir özerk organizasyondur (DAO). Para birimi, izlenemeyen işlemlere izin verir.

Para birimi, Ocak 2014’te Evan Duffield tarafından Bitcoin protokolünün bir çatalı olarak “Xcoin” olarak piyasaya sürüldü. Bu bir altcoindi ve ilk günlerinde pump ve dump spekülasyonlarına konu oldu. Darknet piyasalarda kullanılmak için baskı alan Darkcoin olarak yeniden markalandı. Mart 2015’te Dash adıyla yeniden markalaşarak ‘dijital nakit’in bir portmanteau’su haline geldi. Dash, Ağustos 2016 itibarıyla kayda değer büyük darknet piyasalarda kullanılmamaktadır.

Phoenix bölgesinde yaşayan Duffield ve Dash üzerinde çalışan bazı kişiler, 2017’nin başlarında Arizona Eyalet Üniversitesi’ndeki bir iş geliştirme merkezinde yer aldı. Dash DAO daha sonra ASU’da bir blok zinciri araştırma laboratuvarını finanse etti.

(Nisan 2018 itibarıyla), Dash’ın market kapitalizasyonu $4.3 milyar değerinde idi ve bu değeri ile ilk 12 kripto para birimi arasında yer alıyordu.

(Şubat 2019 itibarıyla), Der Spiegel’e göre Dash, Venezuela’daki en popüler kripto para birimiydi

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtr

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster